زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
16 آذر 1395 ساعت 11:00
19 نظر

 

مدیرعامل جدید ال جی در سودای تحول بخش موبایل

هیئت مدیره کمپانی LG به تازگی «جو سیونگ-جین» (Jo Seong-Jin) را به سمت مدیرعاملی این شرکت منصوب کرده است.

در سال 2016 شاهد رونمایی از تلفن‌های هوشمند خارق‌العاده‌ای بودیم. سامسونگ گلکسی S7 توانست نقض‌های نسخه قبلی خود را برطرف کند و موتورولا نیز با رونمایی از گوشی جدید Moto Z توجهات زیادی را به خود جلب کرد. وان‌پلاس نیز با معرفی OnePlus 3/3T در حدود قیمت 400 دلاری توانست استاندارد‌های جدیدی برای گوشی‌هایی در این رده قیمتی تعیین کند. اما اگر کمی دقیق‌تر به سال 2016 نگاه کنیم می‌بینیم که کمپانی LG نتوانست چندان که باید و شاید، درخشان ظاهر شود. این کمپانی در سال 2016 دو گوشی G5 و V20 را روانه بازار کرد اما هیچ کدام از این دو نتوانست در حد انتظار ظاهر شود. همزمانی معرفی G5 با تکاپوی اپل برای رونمایی از آیفون 7 باعث شد که ال‌جی در در مقایسه با سال 2015 با کاهش 23 درصدی فروش مواجه شود.

اما شرایط برای کره‌ای ها ممکن است تغییر کند. هیئت مدیره کمپانی LG رسما اعلام کرد که «جو سیونگ-جین» (Jo Seong-Jin) را به سمت مدیرعاملی این شرکت انتخاب کرده است. مدیرعامل جدید پیش از این و از سال 2013 عهده‌دار مدیریت بخش لوازم خانگی این کمپانی بوده و در دوران مدیریت او، این بخش در سال 2015 توانست سودی 25 درصدی عاید خود کند. 

«جو سیونگ-جین» (Jo Seong-Jin)، مدیرعامل جدید ال جی الکترونیکس

جو سیونگ جین در سال 1976 و در زمانی که ال‌جی هنوز نام Goldstar را یدک می‌کشید به این کمپانی پیوست و در سال 2007 نیز به دلیل تلاش‌هایش برای توسعه تکنولوژی در کره‌جنوبی، از دولت این کشور نشان افتخار دریافت کرد. با این حال جو سیونگ جین به عنوان مدیرعامل «ال‌جی الکترونیکس» منصوب شده و مدیریت بخش تلفن‌های هوشمند ال‌جی هنوز برعهده Cho Juno باقی خواهد ماند. اما قطعا مدیریت جو سیونگ جین بر سوددهی این بخش نیز بی تاثیر نخواهد بود.

بخش تلفن‌های هوشمند ال‌جی چند وقتی است که با مشکلات زیادی از قبیل عدم سوددهی دست و پنجه نرم می‌کند و باید منتظر باشیم تا ببینیم این کمپانی در آینده چه سیاست‌هایی اتخاذ خواهد کرد. ال‌جی در حال حاضر روی دو گوشی G6 و V30 تمرکز دارد و باید منتظر بود و دید که آیا مدیریت جدید می‌تواند نام LG را مجددا به عنوان یکی از کمپانی‌های صاحب نام در زمینه تلفن هوشمند مطرح کند یا خیر. 

نظر شما چیست؟ شما چه سرنوشتی برای LG پیش‌بینی می‌کنید؟  16 آذر 1395
3763 بازدید
19 نظر
4.65
  37 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری