زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
19 خرداد 1395 ساعت 13:17
7 نظر

 

سهم مارشمالو از 10 درصد گذشت

اندروید 6 روزبه‌روز روی گوشی‌های بیشتری نصب می‌شود و اکنون سهم آن در میان گوشی‌های اندرویدی از مرز 10 درصد گذشته است.

سیستم عامل اندروید هیچ وقت در زمینه سرعت آپدیت گوشی‌های هوشمند به آخرین نسخه‌اش خوشنام نبوده است و عوامل زیادی نیز در این موضوع دخیل‌اند. تعداد زیاد دستگاه‌هایی که باید نسخه جدید سیستم عامل برای آنها سفارشی شود، مدت نسبتا طولانی که صرف آماده‌سازی نسخه جدید توسط شرکت‌ها برای گوشی‌هایشان می‌شود و تاخیر اپراتورها، همه‌وهمه عوامل تاثیرگذار در این بخش هستند که اندروید را از همتای اپلی‌اش، iOS، عقب می‌اندازند. اما نمی‌توان انکار کرد که کم‌کم پیشرفت‌هایی نیز در این زمینه دیده می‌شود.

اکنون جدیدترین گزارش گوگل از توزیع نسخه‌های مختلف اندروید نشان می‌دهد که سهم مارشمالو از مرز 10 درصد گذشته است. پس از 8 ماه، حالا می‌بینیم که رشد اندروید روند خوبی پیدا کرده است. دو ماه پیش گوگل آمار 4.6 درصدی برای اندروید مارشمالو اعلام کرد، ماه پیش نیز آمار 7.5 درصدی و حالا این آمار به 10.1 درصد رسیده است. درصد رشد اندروید در ماه جاری کمی کمتر از درصد رشد در ماه گذشته بوده، اما با انتشار اندروید برای دیوایس‌های موجود و همچنین عرضه دیوایس‌های جدید با اندروید 6، عجیب نیست اگر نیمه‌های تابستان شاهد رسیدن سهم اندروید 6 به 15 درصد باشیم.

 

 

این ماه سایر نسخه‌های اندروید نسبت به ماه قبل روند رو به کاهشی داشتند. میزان نصب اندروید 5 روی گوشی‌های هوشمند نسبت به ماه قبل 0.2 درصد کاهش یافته و کیت کت و جلی بین نیز به ترتیب 0.9 و 1.2 درصد کاهش یافته‌اند.

سایر نسخه‌های قدیمی اندروید مثل آیس کریم سندویچ 0.1 درصد و جینجر برد 0.2 درصد از سهم خود را نسبت به ماه گذشته از دست داده‌اند. در این میان فرویو هیچ تغییری نکرده و آماری پایدار داشته است. به هر حال کاربرانی هم هستند که نمی خواهند سراغ گوشی‌های جدید بروند!

 
نظرات کاربران

در حال بارگذاری