زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
7 آبان 1394 ساعت 15:00
5 نظر

 

گلایه برخی خریداران نکسوس 5ایکس از مشکل زردی رنگ‌های صفحه نمایش

پس از مدت‌ها انتظار بالاخره نکسوس‌های جدید به دست کاربران رسیده‌اند، اما در برخی مدل‌ها مشکلی وجود دارد که شاید خیلی‌ها را از خریدشان پشیمان کند.

مدت زیادی از عرضه گوشی‌های نکسوس جدید نمی‌گذرد که مشکل عجیبی در برخی مدل‌ها شناسایی شده است. تعدادی از نخستین خریداران گوشی نکسوس ۵ایکس در بحثی که به‌تازگی در وبسایت ردیت شکل گرفته است گرد آمده‌اند و از مشکل گرم‌تر بودن رنگ‌های صفحه نمایش گوشی هوشمندشان گله می‌کنند. عده‌ای از این کاربران تصاویری نیز ضمیمه کرده‌اند که مشکل را به‌شکل واضحی نشان می‌دهد. اکثر آنها صفحه نمایش نکسوس ۵ایکس را با صفحه نمایش گوشی‌های موبایل دیگر مقایسه کرده‌اند. از این رو شاید شک و شبهه‌ای به وجود بیاید؛ اما برای رفع تمام این شک و شبهه‌ها کاربری با نام graffixnyc یک دستگاه نکسوس ۵ایکس را در کنار یک نکسوس ۵ایکس دیگر قرار داده و از آنها عکس گرفته است.

وقتی دو نکسوس ۵ایکس را با یکدیگر مقایسه می‌کنید، انتظار دارید که طیف رنگی و دمای رنگ‌های به‌کاررفته در صفحه نمایش هر دو دستگاه یکسان باشد، اما در تصویر graffixnyc به‌وضوح می‌بینیم که یکی از این دو دستگاه صفحه نمایشی عادی و دیگری صفحه نمایشی با رنگ‌های گرم‌تر دارد.

 

 

در مقطع فعلی ریشه مشکل در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما بر اساس تجربه‌های پیشین می‌توان حدس‌هایی در این خصوص زد. یکی از حدس‌هایی که به احتمال زیاد تبدیل به یقین خواهد شد این است که مشکلی در فرآیند پخت پیش آمده. پیش از این در صفحه نمایش گوشی‌هایی که مشکل مشابهی داشتند دیده بودیم که چسب زیر شیشه کاملا خشک نشده بود و نتیجه آن انعکاس جلوه‌ای زردرنگ روی صفحه نمایش بود. دلیل دیگر ممکن است تفاوت شرکت سازنده صفحه نمایش‌ها باشد. تفاوت فرآیند تولید در دو کارخانه ممکن است به تفاوت‌هایی منجر شود که مشکل پیش‌آمده نیز از طریق آن قابل توجیه است.

تعدادی از کاربرانی که در بحث وبسایت ردیت شرکت کرده‌اند گفته‌اند که گوگل مشکل را به گردن گرفته و به آنها وعده داده است که دستگاهی جایگزین برایشان بفرستد. اما عده‌ای دیگر نیز این جواب را از گوگل شنیده‌اند که نکسوس 5X در قیاس با صفحه نمایش نکسوس‌های پیشین صفحه نمایش گرم‌تری دارد و تفاوت رنگ در صفحه نمایش مشکل چندان بزرگی نیست. دلیل مشکل و راه‌حل آن هر چه باشد، منابع موثق خبر داده‌اند که گوگل فعالانه به دنبال ریشه‌یابی مشکل و حل آن است.

 

منبع: 9to5google  7 آبان 1394
4408 بازدید
5 نظر
4.50
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری