زیتل ۲


سرویس نقد و بررسی تخصصی
6 اسفند 1392 ساعت 11:43
59 نظر

 

از 16 گیگابایت حافظه داخلی گلکسی اس 5 چند گیگابایت در دسترس کاربر قرار دارد؟

مانند گلکسی اس 4، باز هم در این گوشی باید نگران حافظه داخلی گوشی خودتان باشید.

سال گذشته با معرفی گکسی اس ۴ خیلی از کاربران به این موضوع که از ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی تنها ۹ گیگابایت در دسترس قرار دارد ابراز نارضایتی کردند. تصور همه این بود که سامسونگ در نهایت فکری به حال رابط کاربری خودش یعنی تاچ ویز که این فضا را در اختیار گرفته خواهد کرد.

به گزارش جی اس ام، اما اینبار نیز باید کاربران همین نگرانی را از کمبود حافظه داخلی داشته باشند. گزارش‌ها حاکی از آن است که در گلکسی اس 5 نیز تنها نیمی از 16 گیگابایت در اختیار کاربر قرار دارد و نیمی دیگر از این فضا در اختیار فایل‌های سیستمی است.

عکسی که از قسمت ذخیره سازی گلکسی اس 5 منتشر شده نشان می‌هد که از 16 گیگابایت حافظه داخلی گوشی تنها 8.4 گیگابایت در اختیار کاربر قرار دارد که از میزان حافظه در دسترس گلکسی اس 4 نیز کمتر است.

اگر تصور می‌کنید که این اشکال از سیستم عامل اندروید است، با یک مقایسه با نکسوس 5 متوجه خواهید شد که مقصر تاچ ویز است. در نکسوس 5 از 16 گیگابایت حافظه داخلی 12.16 گیگابایت فضا در در دسترس کاربر قرار دارد و این نشان می‌دهد که نسخه خام اندروید تنها 3.84 گیگابایت از فضای گوشی را در اختیار خواهد گرفت و این بدان معنی است که تاچ ویز و دیگر فایل‌های سیستمی سامسونگ 3.76 گیگابایت از فضا را در اختیار خودشان گرفته‌اند.

این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد که به این موضوع توجه کنید که دوربین 16 مگاپیکسلی این گوشی عکس‌های با حجم بالا و فیلم‌هایی با کیفیت 4K و حجم زیادی را تهیه می‌کند که باعث پر شدن فضای داخلی گوشی خواهد شد.

با این وجود خوشبختانه شما این امکان را دارید که از کارت حافظه خارجی استفاده کنید و فضای ذخیره سازی گوشی خودتان را افزایش دهید. اما اگر قصد خرید این گوشی را دارید ما به شما توصیه می کنیم که نسخه 32 گیگابایتی آن را تهیه کنید.

Samsung Galaxy S5 storage

منبع: androidcentral  6 اسفند 1392
59 نظر
3.23
  47 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری