سرویس خبر
14 اردیبهشت 1402 ساعت 14:29
1 نظر

 

دیگر نیاز به آپلود چت‌های واتس اپ خود در آیکلود ندارید!

کاربرانی که فقط از ۵ گیگ فضای ذخیره‌سازی رایگان آیکلود خود استفاده می‌کنند، به خوبی می‌دانند که قسمت اعظم این حافظه را واتس‌اپ اشغال می‌کند، اما با ویژگی جدید نیازی به این فضا نخواهد بود.

واتس اپ در حال کار بر روی ویژگی جدیدی است که به کاربران امکان می‌دهد تاریخچه چت خود را بدون استفاده از آیکلود به آیفون دیگری منتقل کنند.

در حال حاضر واتس اپ تنها در صورتی به کاربران آیفون اجازه می‌دهد که سابقه چت و عکس و فیلم‌های خود را به آیفون دیگری منتقل کنند که نسخه پشتیبان گرفته شده از واتس اپ را در آیکلود آپلود کرده باشند. اما در ویژگی جدید که «Transfer Chats to iPhone» نام دارد، کاربران فقط باید واتس اپ را در گوشی جدید خود دانلود کنند و با همان شماره ثبت نام کنند و سپس از آیفون قدیمی خود برای اسکن یک کد QR نشان داده شده در دستگاه جدید استفاده کنند تا به طور خودکار تاریخچه چت‌ها و فایل‌های آنها انتقال داده شود.


 

این گزارش که توسط WaBetaInfo منتشر شده، اشاره می‌کند که این سرویس داخلی جدید مزیت قابل توجهی را برای کاربرانی ارایه می‌کند که محدود به ۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان در آیکلود هستند و فضای اضافی برای پشتیبان‌گیری از تاریخچه چت خود در سرورهای اپل ندارند.

ویژگی جدید انتقال چت در حال حاضر برای برخی از آزمایش کنندگان بتا که آخرین نسخه بتای واتس اپ را برای iOS از برنامه TestFlight نصب کرده‌اند، در دسترس است. انتظار می‌رود این قابلیت در روزهای آینده برای افراد بیشتری عرضه شود، اما مشخص نیست چه زمانی این ویژگی برای کاربران عادی واتس اپ عرضه می‌شود.

این اخبار به دنبال اعلام شرکت متا مالک واتس اپ در هفته گذشته می‌آید که گفته بود به زودی می‌توان در چندین گوشی به یک حساب کاربری به طور همزمان وارد شد. این تغییر به معنی این است که کاربران می‌توانند به جای محدود شدن به یک گوشی و چند دستگاه دسکتاپ، حداکثر در ۴ گوشی به یک حساب کاربری واتس اپ وارد شوند.

با عرضه این قابلیت جدید که گفته می‌شود در هفته‌های آینده برای همه کاربران عرضه می‌شود، پیام‌های کاربران در چندین دستگاه از جمله گوشی‌های دیگر آنها همگام‌سازی می‌شود. بنابراین حتی اگر یک دستگاه خاموش باشد، کاربران می‌توانند در دستگاه‌های دیگر به این برنامه دسترسی داشته باشند.  14 اردیبهشت 1402
1 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری