سرویس خبر
6 اردیبهشت 1402 ساعت 14:00
0 نظر

 

iOS 17 شامل ویژگی‌های جدید در حوزه سلامتی خواهد بود

مارک گورمن افشاگر معتبر، امروز به ویژگی‌های جدید سلامت جسم و روح iOS 17 پرداخته است.

به گفته مارک گورمن خبرنگار بلومبرگ، بروزرسانی iOS 17 که اپل قصد دارد در ماه ژوئن (خرداد) به نمایش بگذارد، شامل چندین ویژگی جدید مرتبط با سلامتی می‌شود که گویا یکی مربوط به ردیابی حال و هوای کاربر است و دیگری اینکه قرار است اپلیکیشن Health برای اولین بار به آیپد هم راه پیدا کند.

اپل مدت‌هاست که اپلیکیشن سلامتی را دارد، اما این برنامه به طور انحصاری روی آیفون در دسترس بوده است، چیزی که با عرضه iOS 17 می‌تواند تغییر کند. برنامه Health در آيپد به کاربران صفحه نمایش بزرگتری را برای مشاهده نتایج معیارهای سلامت، الکتروکاردیوگرام، نسخه‌ها، آزمایش‌های پزشکی و موارد دیگر می‌دهد. هدف اپل بهبود محبوبیت برنامه Health در خصوص مراقبت‌های بهداشتی است، جایی که تبلت‌ها به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علاوه بر آوردن اپلیکیشن سلامتی به آیپد، اپل قصد دارد یک ردیاب احساسات جدید را معرفی کند که به کاربران اجازه می‌دهد وضعیت روحی خود را پیگیری کنند، به سوالات مربوط به روز خود پاسخ دهند و نتایج را در طول زمان مشاهده کنند. در آینده می‌توان از الگوریتم‌هایی برای تعیین خلق و خوی کاربر از طریق الگوهای گفتاری، آنچه تایپ کرده و سایر داده‌ها استفاده کرد، اما اپل با ردیابی مود شروع می‌کند.

عملکرد ردیابی مود که اپل برای برنامه سلامتی در iOS 17 در نظر گرفته است جدا از برنامه ژورنالینگ است که هفته گذشته شایعه شده بود. به گفته گورمن، اپلیکیشن ژورنالینگ یک ویژگی سلامتی نخواهد بود، بلکه به عنوان افزونه سرویس Find My و دیگر ویژگی‌های موقعیت مکانی عمل می‌کند، زیرا اپل می‌خواهد قابلیت‌های شبکه اجتماعی Find My را گسترش می‌دهد.

برنامه Health همچنین قرار است ویژگی‌های جدیدی را برای مدیریت شرایط بینایی مانند نزدیک‌بینی به دست آورد. همانطور که پیش‌تر شایعه شده بود، هدست واقعیت ترکیبی که اپل در دست ساخت دارد، دارای ویژگی‌های سلامت محور است، مانند یک برنامه مدیتیشن که کاربران را در مراقبه‌های آرام‌بخش راهنمایی می‌کند.

سال آینده اپل خدمات بهداشتی خود را با یک سرویس آموزشی جدید سلامت گسترش خواهد داد. این سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی با نام رمز «Quartz» به تشویق کاربران به ورزش، بهبود عادات غذایی و برداشتن گام‌هایی برای بهبود خواب کمک می‌کند. این سرویس از داده‌های اپل واچ برای ارایه پیشنهادات شخصی و ایجاد برنامه‌های آموزشی مناسب استفاده می‌کند و اپل قصد دارد هزینه‌ای ماهانه را بدین منظور دریافت کند. در حالی که  سرویس مذکور برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است، گورمن خاطر نشان کرده که ممکن است لغو شود یا به تعویق بیافتد.

دیگر برنامه‌های سلامتی مهم آینده هم شامل نظارت بر فشار خون برای اپل واچ و پایش غیرتهاجمی گلوکز خون (نظارت بر قند خون بدون سوراخ کردن نوک انگشت) است، هر دو عملکردی که اپل سال‌هاست روی آنها کار می‌کند.  6 اردیبهشت 1402
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری