سرویس خبر
28 بهمن 1401 ساعت 18:25
0 نظر

 

اپل از اولین نسخه بتا iOS 16.4 و iPadOS 16.4 رونمایی کرد

نسخه پیش‌نمایش جدید سیستم عامل آیفون و آیپد در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت.

اپل انتشار اولین نسخه بتا iOS 16.4 و iPadOS 16.4 خود را برای توسعه‌دهندگان آغاز کرده است. این نسخه جدید شامل چند تغییر اعم از نوتیفیکیشن‌های در برنامه‌های وب، یک بروزرسانی در برنامه اپل پادکست، معماری جدید برنامه Apple Home Kit و موارد دیگر است.


 

برنامه‌های وب اکنون از نوعی نوتیفیکیشن‌ها پشتیبانی کرده که به محض اینکه صفحه‌ای از طریق وب به هوم اسکرین اضافه شود، قابل تنظیم هستند.  تا کنون فقط می‌توانستید برنامه‌های وب را از طریق مرورگر سافاری به هوم اسکرین خود اضافه کنید، اما با عرضه آی او اس ۱۶.۴ و آیپد او اس ۱۶.۴، می‌توانید برنامه‌های وب را از طریق مرورگرهای شخص ثالث نیز با پشتیبانی از نوتیفیکیشن‌ها به هوم اسکرین خود اضافه کنید.


نمونه‌ای از نوتیفیکیشن صفحات وب

در برنامه اپل پادکست نیز، یک برگه برای کانال‌های جدید در کتابخانه تمامی کاربران اضافه خواهد شد. برنامه Car Play بخش مرور جدیدی را ارائه داده که به شما کمک می‌کند پادکست‌ها را از همان‌جایی که متوقف شدند، ادامه دهید. همچنین به اپل پادکست یک صف Up Next اضافه شده که پادکست‌های ناتمام را نشان می‌دهد.


تصویری از اپل پادکست

اپل همچنین در مجموع ۳۱ ایموجی جدید را در آی او اس ۱۶.۴ و آیپد او اس ۱۶.۴ اضافه خواهد کرد. یکی دیگر از موارد اضاقه شده، گزینه روشن کردن بتای توسعه‌دهنده مستقیما از منوی بروزرسانی نرم‌افزار بدون نصب نمایه توسعه‌دهنده از مرکز توسعه‌دهنده است.  28 بهمن 1401
0 نظر
5.00
  1 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری