تست همراه اول

سرویس خبر
25 فروردین 1400 ساعت 12:02
0 نظر

 

قابلیت ذخیره بازی‌های پلی استیشن 5 روی هارد اکسترنال به این کنسول اضافه شد

با عرضه آپدیت ماه آوریل برای کنسول پلی استیشن 5، کاربران حالا می‌توانند بازی‌های ساخته شده برای PS5 را بر خلاف قبل روی هارد دیسک‌های اکسترنال ذخیره کنند اما هنوز امکان اجرای آنها از روی این هاردها وجود ندارد!

سونی آپدیت ماه آوریل را برای کنسول پلی استیشن 5 جدید خود عرضه کرده است و این آپدیت قابلیت‌های کلیدی بسیاری از جمله ویژگی ذخیره بازی‌های این کنسول روی هارد اکسترنال را به همراه دارد. متاسفانه این ویژگی تنها به ذخیره بازی‌ها محدود شده و همچنان امکان اجرای آنها روی هارد دیسک اکسترنال وجود ندارد.

کنسول پلی استیشن 5 تنها ۸۲۵ گیگابایت حافظه داخلی دارد که حدود ۶۶۷ گیگابایت آن در دسترس کاربر است. با حجم بسیار زیاد بازی‌های امروزی، این حافظه کم به این معناست که نصب تنها سه یا چهار بازی می‌توانند حافظه SSD کنسول شما را کاملا پر کند. سونی مدتی قبل جهت حل این مشکل قابلیت ذخیره و اجرای بازی‌های پلی استیشن 4 را بر روی هارد اکسترنال، به این کنسول اضافه کرد اما این قابلیت هنوز برای بازی‌های مخصوص پلی استیشن 5 وجود ندارد.


 

به گفته سونی، بازی‌های پلی استیشن 5 برای بهره‌ گیری از سرعت بالای حافظه SSD طراحی شده‌اند و به همین دلیل نمی‌شود آنها را روی هارد دیسک‌های قدیمی اجرا کرد؛ به همین دلیل اگر قصد اجرای بازی‌های PS5‌ ذخیره شده روی هارد اکسترنال خود را دارید، باید ابتدا آن به SSD کنسول انتقال دهید. به گفته سونی انتقال دیتا به این صورت کمتر از نصب دیسکی یا اینترنتی آن زمان خواهد برد و مدت زیادی از وقت کاربر را به خود اختصاص نمی‌دهد.

این ویژگی‌ها فعلا برای کاربران نقش مسکن را دارد تا سونی امکان افزایش ظرفیت SSD را برای پلی استیشن 5 فعال کند و کاربران قادر به نصب حافظه اضافی بر روی کنسول نسل نهمی خود باشند. فعلا خبری در‌این باره از سوی سونی وجود ندارد اما به گفته گزارشی از بلومبرگ، شاید تا تابستان شاهد اضافه شدن این ویژگی به پلی استیشن 5 باشیم.

به غیر از اضافه شدن روش‌های تازه برای ذخیره بازی‌ها، آپدیت ماه آوریل قابلیت‌های کلیدی دیگری را نیز به این کنسول اضافه می‌کند. امکان قطع کردن چت درون بازی به وسیله رابط کاربری به کنسول اضافه شده است و همچنین می‌توان صدای چت دیگر بازیکنان را به صورت فردی تنظیم کرد.

سونی همچنین قابلیت جستجو در Library را به این کنسول اضافه کرده است تا کاربران بتوانند به راحتی بازی مورد نظر خود را در بین بازی‌هایشان پیدا کنند. همچنین گزینه‌ای برای مخفی کردن بازی‌ها نیز در Library اضافه شده است. قابلیت پیش دانلود آپدیت‌ بازی‌ها در هنگامی که کنسول در حالت Rest Mode است نیز در این به‌روزرسانی دیده می‌شود.

ایا موفق به خرید کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 شده‌اید یا ایکس باکس سری ایکس را ترجیح می‌دهید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.  25 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری