تست همراه اول

سرویس خبر
20 فروردین 1400 ساعت 19:37
0 نظر

 

پردازنده‌های اختصاصی شیائومی و اوپو امسال عرضه خواهند شد

به نظر می‌رسد شرکت‌های چینی شیائومی و اوپو در حال کار روی طراحی پردازنده‌های اختصاصی خود با پشتیبانی از 5G هستند و احتمالا تا پایان امسال شاهد عرضه این پردازنده‌ها خواهیم بود.

به گفته آخرین گزارش‌ها از تایوان، شرکت‌های شیائومی و اوپو که از سازندگان مطرح گوشی‌های هوشمند در چین هستند، در حال کار روی پردازنده‌های اختصاصی خود با پشتیبانی از 5G بوده و احتمالا آنها را تا پایان سال ۲۰۲۱ عرضه خواهند کرد. شرکت Unisoc نیز که در شانگهای قرار دارد در صدد طراحی یک پردازنده با پشتیبانی از نسل پنجم است.


 

پس از مشکلات هواوی در زمینه تامین قطعات مورد نیازش برای پردازنده‌های کایرین، احتمالا شیائومی و اوپو قصد استفاده از این موقعیت را داشته و می‌خواهند تا محصولات خود را گسترش دهند.

این اولین پردازنده ساخته شده توسط شیائومی نخواهد بود، این شرکت در سال ۲۰۱۷ از پردازنده ۲۸ نانومتری Surge S1 رونمایی کرد که در گوشی شیائومی می 5c از آن استفاده شده بود. پس از این، دیگر خبری از بخش پردازنده این شرکت نبود تا چند روز پیش که در مراسم شیائومی، چیپ اختصاصی Surge C1 برای دوربین می میکس فولد را معرفی کردند.

امیدواریم این خبر حقیقت داشته و شیائومی نیز مانند اپل، سامسونگ و هواوی به طراحی پردازنده‌های اختصاصی خود رو بیاورد.  20 فروردین 1400
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری