تست همراه اول

سرویس خبر
22 آذر 1399 ساعت 17:43
0 نظر

 

مدیر عامل کوالکام، تراشه M1 اپل را ستایش کرد

پردازنده اختصاصی اپل، مورد تأیید یکی از مقامات Qualcomm قرار گرفت.

شرکت‌های اپل و کوالکام در سال‌های اخیر پیرامون مسائل مربوط به سیاست صدور مجوز در مورد طراحی تراشه‌ها با یکدیگر جدال بسیار زیادی داشته‌اند. طبق اعلام کوالکام، این سیاست در چند کلمه خلاصه می‌شود: بدون مجوز، تراشه‌ای در کار نیست. هر دو برند یاد شده همچنین در مورد پتنت‌ها با یکدیگر به دفعات درگیر شده‌اند. به این ترتیب نهایتا آن‌ها تصمیم گرفتند تا تفاهم نامه‌ای را امضاء کنند. کوپرتینویی‌ها با پرداخت 4.5 میلیارد دلار به کوالکام، کلیه این قضایا را پایان داده و تمام دعواهای حقوقی آن‌ها با یکدیگر به این ترتیب خاتمه یافت. در نتیجه اپل موفق شد تا مجوز دریافت تراشه از کوالکام به مدت شش سال (به همراه دو سال اضافه) را دریافت کند.

به این ترتیب اپل و کوالکام نه تنها مانند یک رفیق تمام و عیار شده‌اند، بلکه مدیر عامل Qualcomm حالا لب به تمجید از تراشه اختصاصی جدید اپل با نام M1 باز کرده است. پردازنده یاد شده که به کمک معماری 5 نانومتری و توسط شرکت TSMC تولید شده است، به عنوان رقیب تراشه‌های اینتل برای مک بوک‌ها در نظر گرفته شده است. این تراشه میزبان 16 میلیارد ترانزیستور است که در مقایسه با پردازنده A14 Bionic، حدودا 4 میلیارد ترانزیستور بیشتر را در خود جای داده است. بد نیست بدانید که تعداد بیشتر ترانزیستورها، باعث افزایش قدرت پردازنده می‌شود.


 

مدیر عامل کوالکام؛ آقای Cristiano Amon در مقابل تراشه M1 اپل حرفی برای گفتن نداشته و فقط لب به تحسین آن باز کرده است. در پادکست وب سایت The Verge، زمانی که از او در مورد درس‌هایی که کوالکام و مایکروسافت باید از تراشه M1 اپل بگیرند سوال پرسیده شد، او در پاسخ چنین گفت: این موضوع باورهای ما را تأیید کرده است. این که کاربران گوشی‌های هوشمند، انتظارات خود از تجربه کار با پی‌سی‌ها را این گونه تعریف کرده‌اند.

آقای Amon هم چنین در ادامه اظهارات خود، چنین عنوان کرد:

کمپانی Adobe به تازگی، روند سازگاری اپلیکیشن‌های خود با ARM را آغاز کرده است. زمانی که چنین اتفاقی روی دهد، پردازش بهبود یافته و سازگاری اپلیکیشن‌ها نیز بالاتر می‌رود. همه چیز به مصرف باتری، ارتباطات و تجربه‌ای جدید از کار با محیط‌های چند رسانه‌های برمی‌گردد.  22 آذر 1399
0 نظر
5.00
  1 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری