جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
29 مهر 1399 ساعت 16:03
0 نظر

 

سری آیفون 12 احتمالا در حالت دو سیم کارته به 5G دسترسی ندارد

بر اساس اطلاعاتی که از سوی کاربری در وب‌سایت ردیت فاش شده، آیفون‌های جدید اپل احتمالا در حالت دو سیم کارته به نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی دسترسی ندارند.

تمامی مدل‌های جدید آیفون ۱۲ از حالت دو سیم کارته پشتیبانی می‌کنند. این حالت امکان جابه‌جایی بین سیم کارت فیزیکی و eSIM را به وجود می‌آورد. با این حال، پاسخ به یکی سوالات از بخش پرسش‌های متداول اپل حاوی نکته جالبی است که یکی از کاربران ردیت به آن برخورد کرده. در صفحه پرسش‌های متداول اپل آمده است:

آیا 5G در حالت دو سیم کارت کار می‌کند؟

وقتی از دو خط در حالت دو سیم کارت استفاده می‌شود، شبکه 5G روی هیچ کدام از خط‌ها کار نمی‌کند و به شبکه 4G LTE تبدیل می‌شود. اگر مصرف‌کنندگان فقط از eSIM استفاده کنند و اپراتور آن‌ها از 5G پشتیبانی داشته باشد، دسترسی به 5G برای آن‌ها ممکن خواهد شد.

این اطلاعات نشان می‌دهد که صرفا با غیرفعال‌سازی یکی از سیم کارت‌ها می‌توانید به 5G دسترسی داشته باشید. اگر این محدودیت جدی باشد، احتمالا بسیاری از کاربرانی که قصد داشتند که از آیفون ۱۲ با دو سیم کارت استفاده کنند، دچار مشکل خواهند شد. منتها این احتمال مطرح است که محدودیت مذکور مشکلی در سطح نرم‌افزار باشد و اپل بتواند آن را با یک به‌روزرسانی برطرف کند.

این اطلاعات ظاهرا در اسناد آموزشی امور داخلی اپل آمده، چون اثری از 5G در صفحه پشتیبانی حالت دو سیم کارته آیفون دیده نمی‌شود. این صفحه آخرین بار در تاریخ ۲۶ سپتامبر به‌روز شده. اپل هم هنوز رسما واکنشی به این گزارش نشان نداده است.  29 مهر 1399
0 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری