سرویس خبر
28 مهر 1399 ساعت 19:32
1 نظر

 

آیا بازی‌های بتسدا برای پلی استیشن 5 عرضه می‌شوند؟

مدیر ایکس باکس در مصاحبه‌ای به صحبت در این باره پرداخته و با رویکردی دوگانه به این سوال پاسخ داده است.

آیا The Elder Scrolls 6 انحصاری ایکس باکس سری ایکس و سری اس خواهد بود؟ از زمانی که اعلام شد مایکروسافت شرکت بازی‌سازی بتسدا را به‌مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار خریداری کرده، بسیاری این سوال را مطرح می‌کنند. با این حال، هنوز هیچ‌کس نمی‌داند که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و بازی‌های جدید بتسدا برای پلی استیشن هم عرضه می‌شوند یا نه.

فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس، اخیرا در مصاحبه‌ای گفته بود که انتظار دارد ایکس باکس سری اس بیشتر از ایکس باکس سری ایکس بفروشد. او در بخش دیگری از این مصاحبه در پاسخ به این سوال که آیا خرید بتسدا می‌تواند مانع از انتشار Elder Scrolls 6 بر روی پلی استیشن شود، گفت چنین امکانی وجود دارد.

با این حال، اسپنسر متذکر شد که هدف آن‌ها از خرید بتسدا لزوما این نبوده که بازی‌ها را انحصاری کنند:

هدف معامله این نبوده که بازی‌ها را از دست سایر بازیکنان خارج کنیم. در هیچ‌جای این قرارداد نوشته نشده که چگونه می‌توانیم مانع از تجربه این عناوین توسط سایر کاربران شویم. ما می‌خواهیم افراد بیشتری بتوانند بازی کنند، نه این‌که تعداد بازیکنان کمتر شود.

منتها او اذعان داشت که طبق این قرارداد مایکروسافت مجبور نیست این بازی‌ها را برای سایر پلتفرم‌هایی که خارج از پتلفرم‌های تحت پشتیبانی آن‌هاست منتشر کند. در مجموع، پاسخ اسپنسر به‌طور واضح مشخص نمی‌کند که بازی‌های آتی بتسدا برای پلی استیشن ۵ هم به بازار می‌آیند یا نه. این طور به نظر می‌رسد که او می‌گوید آن‌ها می‌توانند بازی‌ها را انحصاری کنند ولی قصد انجام چنین کاری را ندارند.

مایکروسافت پیش‌تر اعلام کرده بود که انتشار بازی‌های انحصاری به‌صورت مورد به مورد بررسی می‌شود. از آن‌جایی که نسل بعدی کنسول‌ها هنوز وارد بازار نشده‌اند و بازی‌های موردانتظاری مثل The Elder Scrolls 6 حتی تاریخ عرضه ندارند، بعید است که مایکروسافت با عجله در مورد نحوه انتشار آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

حقیقت این است که حفظ ابهام می‌تواند برای مایکروسافت مفید باشد. چون بسیاری از گیمرها با توجه به بازی‌های هر پلتفرم نسبت به خرید آن‌ها اقدام می‌کنند و اگر طرفداران بازی محبوبی مثل The Elder Scrolls این احتمال را بدهند که نسخه بعدی این بازی برای پلی استیشن ۵ عرضه نمی‌شود، ممکن است ایکس باکس سری ایکس یا اس را خریداری کنند.

در حال حاضر نمی‌توان به‌راحتی پیش‌بینی کرد که مایکروسافت کدام مسیر را در پیش خواهد گرفت. برای کشف پاسخ این سوال ظاهرا هنوز باید صبر کنیم تا مدتی از عرضه کنسول‌های نسل بعدی بگذرد و موعد عرضه بازی‌های موردانتظار نزدیک‌تر شود. ایکس باکس سری ایکس و سری اس از تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان) به بازار می‌آیند.  28 مهر 1399
1 نظر
0.00
  0 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری