سرویس خبر
3 اسفند 1398 ساعت 17:26
0 نظر

 

آموزش: چگونه صدای استارتاپ مک را بازگردانیم؟

در این مطلب، می‌خواهیم نحوه بازگرداندن صدای استارتاپ سیستم عامل مک را با هم مرور کنیم.

همان طور که می‌دانید، سیستم عامل‌های جدید مک، از صدای استارتاپ برخوردار نبوده و هنگام روشن شدن و بالا آمدن دستگاه، آن صدای دلچسب و هیجان انگیز پیشین دیگر پخش نمی‌شود. اما یک راه و کلک جالب برای راه اندازی و فعال‌سازی مجدد آن وجود دارد که در این مطلب قصد داریم تا این روش را با هم مرور کنیم. با جی اس ام همراه باشید.


 

در ابتدای امر، باید اپلیکیشن Terminal را اجرا کنید. این کار به دو روش زیر امکان پذیر است:

  1. رفتن به پوشه Applications> Utilities و باز کردن اپلیکیشن Terminal
  2. فشردن دکمه‌های command + space برای باز شدن منوی سرچ و تایپ عبارت Terminal و سپس فشردن دکمه return

حال کافی است مانند تصویر بالا، عبارت زیر را تایپ کنید:

sudo nvram StartupMute=%00


 

در این مرحله از شما رمز عبور وارد شدن به دستگاه پرسیده می‌شود که باید آن را تایپ کنید. به یاد داشته باشید که در این قسمت، در صورت تایپ کردن هیچ گونه اثری از تایپ شدن و حرکت کردن Cursor دیده نمی‌شود. لذا از حرکت نکردن آن نگران نبوده و پسورد سیستم عامل را به دقت وارد نمایید و در نهایت روی دکمه return ضربه بزنید.


 

حال کافی است دستگاه خود را مانند تصویر بالا از منوی Apple، ریستارت کنید.


 

حالا می‌توانید منتظر ریستارت شدن دستگاه بوده و پس از انجام این امر، صدای گوش نواز و دل‌انگیز بالا آمدن سیستم عامل مک را بشنوید.

اگر مایل هستید تا این صدا را مجددا غیر فعال کنید، باید مراحل را از ابتدا انجام داده و در قسمت وارد کردن کد دستوری در ترمینال، عبارت زیر را وارد کنید:

sudo nvram StartupMute=%01

مشاهده می‌کنید با یک کد دستوری چند کلمه‌ای، می‌توانید صدای استارتاپ دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل مک را مجددا فعال کنید و به این ترتیب، در هنگام بالا آمدن سیستم عامل به این صدای جذاب و هیجان انگیز مانند گذشته گوش دهید.  3 اسفند 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری