تست همراه اول

سرویس خبر
10 مهر 1398 ساعت 15:11
0 نظر

 

بیمه درمان خانواده چه مزایایی دارد؟

بیمه سامان برای نخستین بار در کشور از طرح جدیدی در حوزه بیمه درمان تکمیلی به نام «بیمه درمان خانواده» رونمایی کرده است که نیاز به بیمه گر پایه ندارد و بنابرقدرت خرید خانواده های ایرانی قابلیت تغییر و انعطاف داشته و البته خرید آن بصورت انفرادی امکان پذیر است.


 

بیمه سامان برای نخستین بار در کشور از طرح جدیدی در حوزه بیمه درمان تکمیلی به نام «بیمه درمان خانواده» رونمایی کرده است که نیاز به بیمه گر پایه ندارد و بنابرقدرت خرید خانواده های ایرانی قابلیت تغییر و انعطاف داشته و البته خرید آن  بصورت انفرادی امکان پذیر است.

محصول صنعت بیمه ایجاد آرامش و اطمینان و امید نسبت به آینده است. همانند هر بازاری، هرچه کارکرد و سازوکار بازار بیمه متشکل‌تر، شفاف‌تر و کاراتر باشد، محصول با کیفیت و قیمت مناسب عرضه می‌شود. در این رهگذر شناسایی وضعیت موجود و وضعیت بهینه در صنعت بیمه سرمشق شرکت هایی قرار گرفته است که نقشه راه پیشرفت را در بنگاه خود و در اقتصاد کشور دنبال می کنند.

تحلیل وضعیت موجود صنعت بیمه حاکی از آن است که با توجه به شناخت هرچه بیشتر مردم، وضعیت تقاضای بازار بیمه در حال افزایش است. آمارها نشان می دهد که از مجموع حق بیمه تولیدی سال گذشته نزدیک به 52 درصد درگروه بیمه اتومبیل حاصل شده است و بیمه‌های زندگی و درمان نیز با در اختیار داشتن تقریباً 16 و 17 درصد حق بیمه تولیدی کشور دیگر گروه‌های بیمه می‌باشند.

در این میان با توجه به شروع دور جدیدی از تحریم های بین المللی علیه کشور به نظر می رسد ادامه روند آینده متفاوت از روند گذشته باشد. 

واقعیت این است که تحلیل وضعیت موجود و بررسی چشم انداز آتی صنعت بیمه بیانگر وضعیت ضعیف و فقدان رشد و گسترش این صنعت متناسب با ظرفیت ها است. اما در این میان برخی شرکت های هوشمند بازار با طراحی و عرضه محصولات جدید، برای دگرگونی این وضعیت اقدامات موثری کرده اند تا در این دوران علاوه بر حفظ سهم بازارخود به گسترش سهم پرتفوی صنعت بیمه نیز کمک کنند.

بنابراین در وضعیتی که به نظر می رسد  برخی محصولات بیمه‌ای جذاب نیستند و متناسب با نیازها طراحی نشده اند، یا در نتیجه رکود اقتصادی، تقاضای بیمه از اولویت طیف وسیعی از مردم جامعه خارج شده است و یا مردم ریسک را نمی شناسند، یا مردم به صنعت بیمه اعتماد ندارند، برخی دست اندرکاران حرفه‌ای محصولات جدیدی روانه بازار کرده‌اند تا نقطات تمایز خود را در این بازار سنتی به رخ کشند.

در حقیقت این محصولات جدید که یکی از آنها به تازگی توسط بیمه سامان طراحی شده، کمک می‌کند تا خرید بیمه نه تنها به انتهای لیست خرید خانوارها منتقل نشود و از سبد خرید خانوارها حذف نگردد، بلکه متناسب با شرایط خانواده ها به اولویت آنها تبدیل شود.

محصول جدید بیمه «درمان خانواده سامان» یکی از متفاوت‌ترین و رقابتی‌ترین محصولاتی است که در این زمینه به بازار عرضه شده است. بیمه سامان در طراحی محصول بیمه درمان تکمیلی خانواده به مولفه‌هایی مانند کاهش قیمت بیمه‌نامه با کنترل بیشتر آیتم‌های ریسک و نه کاهش نرخ‌های فنی، شناساندن بهتر بیمه‌گری و جلب اعتماد جامعه، ارائه محصولات جذاب و منحصربه فرد برای دهک‌های مختلف، شغل‌های مختلف، اقشار مختلف و استان های مختلف توجه داشته است.

بیمه سامان در «بیمه درمان خانواده» محصولی جذاب را به بازار عرضه می کند، محصولی که تنوع قیمت از بالا به پایین دارد و در کلیه طرح‌های آن پوشش ریسک قابل توجهی برای بیمه گذار پیش بینی شده است.

به بیان مختصر استراتژی بیمه سامان، به سیاست بهینه بازار بیمه که تنوع قیمت و ارائه محصولات جذاب به صورت همزمان می باشد، معطوف بوده است.

برای تهیه محصول «درمان‌خانواده» دو معضل بسیار مهم بیمه گذاران مرتفع شده است . اول اینکه خرید این بیمه نامه منوط به داشتن بیمه گر پایه نیست و دوم اینکه خرید آن به صورت انفرادی نیز امکان پذیر است . همچنین محصولات متنوع با قیمت‌های مختلف از مهمترین نقاط قدرتمند بیمه سامان در تدوین این محصول جدید است.

باید اشاره داشت که در سناریو بهینه بازار بیمه علاوه بر ارائه محصولات جذاب تر باید بهبود ساختار بیمه‌گری را نیز مد نظر قرار داد. صنعت بیمه کشور با تناقضات و عدم تعادل هایی در این خصوص مواجه است که مهمترین عدم تعادل های صنعت بیمه عبارتند از: عدم تعادل بین بیمه های زندگی و غیر زندگی، عدم تعادل بین بیمه اجباری و اختیاری، عدم تعادل در بخش اتکایی و زمینه های محدود سرمایه گذاری شرکت های بیمه، اما بیمه سامان در جشنواره فروش بیمه های درمان به این موارد نیز توجه داشته و برای خریداران بیمه های درمان تکمیلی که بیمه نامه عمر را خریداری کرده اند و یا تعدد خرید محصول درمان را دارند تخفیفاتی در نظر گرفته است.

 

بر این اساس بیمه سامان در طرحی که خرید آن برای بازه‌ی سنی از بدو تولد تا ۷۰ سالگی امکان پذیر است توانسته است بخش مهمی از آیتم های به اصطلاح مزاحم را در خرید بیمه درمان تکمیلی مرتفع کند.

خرید پوشش های جدید بیمه درمان تکمیلی به صورت خانوادگی که شامل تخفیف های متعددی خواهد بود در طرح‌های نسیم، مهر، سروش، شمیم، وصال و عقیق سامان  شامل پوشش های متنوعی است که متناسب با نیاز هر یک از اعضا خانواده قابل خریداری است. همچنین خریداران بیمه عمر بیمه سامان در این طرح از تخفیف های متناسبی برخوردار خواهند شد.

«بیمه درمان خانواده» که از تابستان امسال به بازار آمده مزایای دیگری هم دارد که از آن جمله می توان به عدم تعلق مالیات به بیمه تکمیلی، استفاده از طرح‌های متناسب با نیاز بیمه‌ای و توانمندی مالی هر فرد، پرداخت هزینه‌های بستری در بیمارستان، پرداخت هزینه عمل‌های جراحی خاص، پرداخت هزینه‌های تشخیصی، پاراکلینیکی و هزینه‌های جراحی‌های سرپایی، جبران هزینه‌های زایمان، نازایی و ناباروری، پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی، پرداخت هزینه درمان عیوب انکساری چشم و... اشاره کرد.

در بیمه تکمیلی خانوادگی با دریافت حق‌بیمه به تعداد اعضای خانواده برای همه‌ی آن‌ها بیمه تکمیلی خریداری می‌شود. با این تفاوت که به جای صدور بیمه‌نامه به تعداد اعضای خانواده، یک بیمه‌نامه که در آن نام سرپرست خانواده و افراد تحت تکفل او نوشته شده‌باشد صادر خواهدشد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر جهت خرید بیمه تکمیلی خانواده می توانند به سایت بیمه سامان به نشانی www.si24.ir یا نمایندگی‌های آن در سراسر کشور مراجعه کنند.  10 مهر 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری