تست همراه اول

سرویس خبر
16 مرداد 1398 ساعت 13:12
0 نظر

رپورتاژ آگهی

نحوه تاسیس شرکت لیزینگ خودرو

شرکت های لیزینگ خودرو به شرکت هایی گویند که ماشین را به صورت نقد خریداری و تحت شرایطی خاص به متقاضیان می فروشند.

شرکت های لیزینگ خودرو به شرکت هایی گویند که ماشین را به صورت نقد خریداری و تحت شرایطی خاص به متقاضیان می فروشند.

شاید تابحال خود یا یکی از اقوام و آشنایان با شرکت های لیزینگی برخورد کرده باشیم و معمولا دل خوشی از آن ها نداریم ...

علت این دلخوری ها عموما به خاطر عدم تعهد شرکت های مورد نظر در سررسید تحویل خودرو ها یا عدم پایبندی به قرارداد مالی می باشد پس شما به یاد داشته باشید – اگر خواستید یک شرکت لیزینگی تاسیس نمایید – حداقل به تعهدات خود پایبند باشید.

لیزینگ دقیقا چیست ؟

لیزینگ نوع خاصی از عملیات مالی است که در فارسی بهترین معنی‌ برای آن، اجاره اعتباری می‌باشد. در واقع، لیزینگ یک رشته فعالیت اعتباری کاملاً تخصصی مبتنی بر روش اجاره است که در آن نوعی قرارداد با توافق میان دو نفر یا بیشتر - اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی - به‌منظور بهره‌برداری از عین یا منفعت کالای سرمایه‌ای یا مصرفی با دوام که از قابلیت اجاره برخوردار باشد، منعقد می‌گردد. لذا روش لیزینگ، مجموعه‌ای از مبادلات اقتصادی مشتمل بر خرید، اجاره و در نهایت، فروش (تملیک) را در بر می‌گیرد.

در این مطلب نحوه تاسیس یک شرکت قانونی لیزینگ خودرو را با هم بررسی می کنیم.

کلا راه اندازی هر کسب و کار بزرگی به ۲ بخش خیلی کلی زیر تقسیم بندی میشود :

بخش حقوقی

بخش فنی

در قسمت حقوقی باید به این مساله توجه کنیم که کسب و کارمون به صورت رسمی فعالیت کنه یا یک سری کارهای حقوقی را انجام دهیم که شخص یا اشخاصی نتوانند از لحاظ حقوقی به ما آسیب بزنند یا در آینده درگیر شکایت و شکایت کشی ها نشویم.

 

اولین مرحله بخش حقوقی - ثبت شرکت

اولین مرحله راه اندازی قانونی کسب و کار لیزینگ خودرو ثبت شرکته.

ثبت شرکت به صورت ساده یعنی اینکه شما به همراه حداقل یکی از شریکاتون (یعنی باید حداقل ۲ نفر باشید) می روید و یه شرکت تو حوزه فعالیت تون برای خودتون ثبت می کنید.

 

مزیت های ثبت شرکت چیه ؟

۱- افرادی که قراره در آینده مشتریاتون بشند بیشتر بهتون اعتماد می کنند (چون یه شرکت و دفتر دستکی دارید)

۲- مشتریای حقوقی هم مایل به استفاده از خدماتتون می شوند - یعنی دیگه تو کار کردن با اداره جات - سازمان های بزرگ و کوچیک و ارگان های دیگه مشکلی ندارید

۳- توی گرفتن مجوز ها برای کارتون خیلی میتونه کمکتون کنه (مثل جواز کسب و … )

۴- قابلیت پیشرفت دارید - یعنی اینکه چون از اول مردم شما رو به عنوان یک شرکت شناختند - به مرور زمان می توانید کارمند استخدام کنید و کارتون رو گسترش بدید – دیگه کارتون وابسته به یه شخص نیست !

۵- می توانید از معافیت های مالیاتی یا مزایایی که برای شرکت ها وجود داره استفاده کنید

۶- اگر شرکتتون سهامی باشه - می توانید بعدا وارد بورس شوید

و ده ها مزیت دیگه که توی این مطلب نمی گنجه

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت می توانید به وبسایت موسسه حقوقی نخستین ثبت به نشانی www.nokhostinsabt.com بروید و علاوه بر اینکه کلی مطلب حقوقی دیگه می خوانید - پایین صفحه یه قسمت مشاوره آنلاین هست که می توانید سوالاتتون رو بپرسید

دومین مرحله بخش حقوقی - ثبت برند

برند چیه ؟ برند همون اسمیه که مردم کسب و کارتون رو با اون صدا می کنند.

توجه کنید که اسم شرکت همون برند نیست !

مثلا همین وبسایت نخستین ثبت که بالا به اون اشاره کردیم - اسم اون شرکت نخستین ثبت نیست بلکه اسم برندشون نخستین ثبته - اگه برید بررسی کنید می بینید که اسم شرکتشون موسسه حقوقی فروغ پاسارگاد ماندگاره !!!

پس اسم شرکت می تونه یه اسم طولانی باشه - ولی شما می توانید یه اسم کوتاه هم بعنوان برند انتخاب و اونو برای خودتون ثبت و با اون کار کنید.

شاید به فکرتون برسه اصلا برند لازمه ؟ چرا ثبتش کنیم ؟

جالب اینجاست که ثبت شرکت از لحاظ قانونی برای شروع هر کسب ضروریه ولی ثبت برند از لحاظ قانونی ضروری نیست بلکه برای محافظت از کسب و کار خودتون واجبه ! خیلی هم واجبه !  33652

از مهم ترین مزیت های ثبت برند می توان به این موارد اشاره کرد :

۱- دیگه کسی نمی تواند در زمینه کسب و کار از نام شما استفاده کند

(مثلا فکر کنید سالها زحمت کشیدید تا اسم محصول یا کاروکاسبی خودتون رو جا بندازید - حالا یه نفر از راه میرسه میاد از اسم شما استفاده می کنه و محصول یا خدمات مشابه ارائه می کنه - حالا اگر قبلا برند کسب و کارتون رو ثبت نکرده باشید - بیچاره می شوید)

۲- بعدا که کسب و کارتون گرفت - می توانید شعبات مختلف بزنید و اسمتون رو به هر شعبه اجاره بدید یا بفروشید

۳- اگه می خواید در سطح بین المللی فعالیت کنید - یکی از لازمه های قانونیش اینکه که یه شرکت و برند تو کشور مبدا داشته باشید

سومین مرحله بخش حقوقی – دریافت کد اقتصادی

مهم ترین قسمت بعد از همه موارد فوق همین قسمته - اگر بخواهید محصولات یا خدماتی به صورت جزء یا عمده خرید و به افراد یا شرکت های متقاضی بفروشید – می بایست این عملیات خرید و فروش به صورت رسمی ثبت شود لذا برای خرید و فروش رسمی خودرو دریافت کد اقتصادی الزامی می باشد.

حالا میرسیم به بخش جذاب مطلب.

بخش فنی راه اندازی یک شرکت لیزینگ خودرو

حالا که تمامی مراحل حقوقی فوق را پشت سر گذاشتید – وقت کار عملی و میدانیه.

این مرحله کلا به روش های جذب مشری مربوط است . برای جذب مشتری می دانید که باید یک ویترین قشنگ و عامه پسند داشته باشید. منظور از ویترین همان چیزی است که مردم می بینند – یعنی محل دفتر یا شرکت شما یا اگر می خواهید به صورت اینترنتی فعالیت نمایید می بایست یک وبسایت جذاب و بروز در زمینه خودرو نیز داشته باشید.

در این مرحله تنها باید به روش هایی فکر کنید که باعث جذب مشتری می شود. اگر می خواهید مشتریان ایرانی داشته باشید که واضح است از طریق تبلیغاتی که کم و بیش همه ما با آن آشنایی داریم می توانید مشتریانی در داخل کشور جذب کنید.

ولی اگر می خواهید مشتریان خارجی نیز داشته باشید می بایست حتما یک وبسایت کامل و جامع به زبان های مختلف داشته باشید که از آن طریق بتوانید کسب و کار خود را به دیگر مردم در سرتاسر جهان معرفی نمایید.

با طراحی و راه اندازی یک وبسایت خوش آب و رنگ است که می توانید توسط آن فعالیت شرکت و خدماتی رو که ارائه می دهید به معرض نمایش عموم بگذارید و با یک سری روش های دیجیتال مارکتینگ و بالا آوردن سایت در گوگل که به راحتی می توانید آن ها را فرا بگیرید و برای شرکت تان مشتری جذب کنید.

علاوه بر آن با راه اندازی خطوط 4 یا 5 رقمی مبتنی بر شبکه VOIP می توانید به کسب و کار خود اعتبار ببخشید.

به وبسایت وب نهاد به نشانی webnahad.com سر بزنید – علاوه بر اینکه چیزای جالب یاد می گیرید شاید بعضی خدماتشون هم بدردتون بخوره

جمع بندی

توی این مطلب بررسی کردیم که چگونه می توانیم یک شرکت مرتبط با لیزینگ خودرو تاسیس نماییم که به دو بخش کلی زیر تقسیم بندی می شود :

بخش حقوقی

. شرکت ثبت کنیم (ضروری است)

. برند ثبت کنیم (برای حفاظت از نام کسب و کار)

. اقدام به دریافت کد اقتصادی نماییم (برای خرید و فروش رسمی)

بخش فنی

یک ویترین قشنگ برای کسب و کار خود ایجاد کنید. حال این ویترین می تواند فیزیکی باشد (یعنی بروید یک دفتر اجاره یا خریداری کنید و کار خود را شروع کنید) یا مجازی باشد (یعنی می توانید یک وبسایت مناسب خدمات لیزینگ راه اندازی و برای آن تبلیغات کنید)

توی زمینه های حقوقی این کار می توانید به وبسایت موسسه نخستین ثبت به نشانی www.nokhostinsabt.com مراجعه کنید - باهاشون چت کنید یا با شماره های ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۳۵ و ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۴۵ تماس بگیرید و سوالاتتون رو بپرسید.

توی کلیه زمینه های فنی وب و شبکه برای راه اندازی سایت دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتون هم می توانید به وبسایت مجموعه وب نهاد به نشانی webnahad.com مراجعه کنید و مطلب ها رو بخوانید و لیست خدماتشون رو ببینید یا با خطوط ویژه ۰۲۱۶۲۸۶۸۰۸۰ تماس بگیرید باهاشون صحبت کنید.  16 مرداد 1398
0 نظر
0.00
  0 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری