سرویس خبر
1 بهمن 1397 ساعت 13:21
4 نظر

 

سنسور اثر انگشت تعبیه شده درون نمایشگر، روی یکی از محصولات خانواده گلکسی S10 قرار می‌گیرد

به گزارش XDA، ظاهرا سامسونگ در نظر دارد تا تکنولوژی سنسور انگشت تعبیه شده درون نمایشگر را دست کم روی یکی از محصولات جدید خود قرار دهد.

اگر به سال 2017 باز گردیم، به یاد می‌آوریم که اخباری مبنی بر وجود سنسور اثر انگشت تعبیه شده درون نمایشگر گلکسی نوت 9 در رسانه‌ها پیچیده بود، اما در نهایت شاهد چنین اتفاقی نبودیم. چرا که فناوری در آن زمان، آمادگی لازم برای اجرای این قابلیت را نداشت و از طرف دیگر نیز محافظ‌های نمایشگر، سد بزرگی در مقابل این پروژه به حساب می‌آمد که مهندسان سامسونگ قادر به حل آن نبودند.

به گزارش XDA، هنگام جستجو در کدهای اپلیکیشن Samsung Pay آنها با دستوراتی مواجه شدند که وجود اسکنر اثر انگشت تعیبه شده درون نمایشگر گلکسی اس 10 را ثابت می‌کند. تصویر رندر شده‌ای که روز گذشته منتشر شد، بر این موضوع مهر تأیید می‌زد که گوشی گلکسی S10E از این قابلیت بهره نبرده و مجهز به سنسور تشخیص اثر انگشت جداگانه است. (خانواده گلکسی S10 در یک تصویر رندر شده مشاهده شد)

در کدهای اپلیکیشن Samsung Pay که تصویر آن را مشاهده می‌کنید، دستوراتی مبنی بر هدایت اپلیکیشن پرداخت به سمت سنسور اثر انگشت درون نمایشگر به چشم می‌خورد که به رابط کاربری اجازه می‌دهد تا سطح بیشتری را برای خواندن اثر انگشت در نظر گیرد. عبارت Beyond in-display FP scanner نیز در کدها دیده می‌شود که واژه Beyond را می‌توان نامی مرموز برای سری گلکسی اس 10 دانست. 

بر خلاف وان پلاس 6T، سامسونگ تصمیم گرفته تا از تکنولوژی کوالکام برای این منظور استفاده کند. به گزارش Qualcomm، این روش نسبت به سنسورهای نوری از سرعت و دقت بسیار بالاتری برخوردار است.

تکنولوژی قرار گرفته روی وان پلاس 6T در هنگام تنظیم، تصویری از اثر انگشت شما گرفته و هنگام شناسایی، اثر انگشت شما را با تصویر گرفته شده مقایسه می‌کند. اما در فناوری شرکت کوالکام، اثر انگشت فرد از طریق ارسال امواج شناخته می‌شود و به این ترتیب، یک مدل سه بعدی از انگشت وی ساخته شده و برای تأیید، از آن کمک گرفته می‌شود.

رویداد Unpacked 2019 سامسونگ اول اسفند برگزار شده و کهکشانی‌های جدید، یعنی گلکسی S10 و گلکسی اس 10 پلاس به دنیای تکنولوژی معرفی می‌شوند.  1 بهمن 1397
4 نظر
5.00
  2 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری