جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
7 خرداد 1397 ساعت 14:00
11 نظر

 

مقایسه طول عمر باتری گلکسی S8 و گلکسی S9 سامسونگ

در این مطلب قصد داریم با بررسی تغییرات سطح شارژ باتری در زمان انجام فعالیت‌های مختلف و همچنین با کیفیت تصویرهای متفاوت، به ارزیابی عملکرد باتری گلکسیS9 ،S8Plus ،S8 و S9Plus بپردازیم.

اگر برای ارتقا گوشی گلکسیS8 یا  S8Plusخود به گلکسی S9یا S9Plus دچار تردید هستید و می‌خواهید از تفاوت طول عمر باتریهایشان مطلع شوید، ما در این مطلب با بررسی عملکرد باتری هر چهار گوشی به شما کمک می‌کنیم تا راحت‌تر تصمیم بگیرید. بطور خلاصه باید گفت که پس از انجام آزمایش‌های مکرر ، به این نتیجه رسیدیم که اگر طول عمر باتری دغدغه اصلی شماست، بهتر است گلکسیS8 خود را نگه دارید.

پس از آزمایش باتری هر چهار گوشی در آزمایشگاه و با استفاده از پروتکل‌های پیش فرض خود، به این نتیجه رسیدیم که در هر دو حالت HD و +WQHD ، باتری گلکسیS8 و S8Plus عملکرد بهتری نسبت به دو رقیب خود دارند، در حالیکه زمان موردنیاز برای شارژ مجدد در تمام گوشی‌های مذکور برابر بود. پیش از انجام آزمایش‌ها، روشنایی صفحه نمایش‌ها روی cd/m2 200 تنظیم شد، اطمینان حاصل شد که گوشی‌ها کاملا شارژ شده‌اند و هیچ فرآیند غیر‌سیستمی در پس زمینه اجرا نمی‌شود.

اما در این قسمت مشکلی وجود داشت: همانطور که می‌دانید برای صرفه جویی در باتری S9 یا S9Plus ، بهتر است زمانی که ضرورتی برای سوییچ به حالت +WQHD نیست، کیفیت تصویر را روی حالت HD تنظیم کنید. اگر هنوز با تنظیمات گوشی خود آشنا نیستید باید یادآور شویم که سامسونگ کیفیت تصویر این چهار گوشی را به طور پیش فرض روی حالت HD تنظیم کرده است. به منظور به حداقل رساندن نوسان نتایج، تمام آزمایش‌ها چندین بار انجام شدند و ضمن آن متوجه شدیم که S9Plus با استفاده ترکیبی در حالت +WQHD مشکل دارد، در نتیجه موفق به ارزیابی دقیق عملکرد باتری این گوشی در شرایط مذکور نشدیم.

پخش‌فیلم

نتیجه آزمایش‌های این بخش نشان داد که در هر دو حالت HD و +WQHD ، باتری S8 و S8Plus توانایی پخش فیلم تا 700 دقیقه را دارند، S9 و S9Plus نیز خیلی از رقبایشان عقب نماندند و البته منطقی است که سیستم ارتقا یافته انرژی بیشتری صرف کند. در بدترین حالت، S9 80 دقیقه ازهمتای S8 خود عقب ماند و هرچند این مسئله ممکن است باعث تردید در خرید این گوشی شود، نباید فراموش کرد که این میزان اختلاف فقط به اندازه 11 درصد از شارژ باتری است.

تنها داده خارج از محدوده در این آزمایش، مربوط به عملکرد باتری گلکسیPlusS9 درحالت +WQHD است که هرچند عجیب بنظر می‌رسد، دور از انتظار نیست. با توجه به نتایج به‌دست آمده، بهتر است از این حالت تنها برای بهره‌گیری از واقعیت مجازی استفاده کنید و برای سایر فعالیت‌های روزمره کیفیت تصویر را روی حالت HD تنظیم کنید. توجه داشته باشید که هرچند کسب نتیجه 621 دقیقه در این آزمایش، نسبت به سایر رقبا کمتر است اما، به نوبه خود زمان کمی نیست و برای تماشای بیش از 10 ساعت فیلم کافی است، بنابراین منصفانه نیست که آن را یک عیب تلقی کنیم.

وب‌گردی

در اینجا نیز باتری 3000 میلی‌آمپری S9 کمی از رقبا عقب ماند که البته با توجه به وجود پردازنده بسیار قوی‌تر، تعجب‌آور نیست و هرچند میزان شارژ باتری حدود10 درصد کاهش پیدا کرد، هنوز هم برای حدود هشت ساعت وب‌گردی کافیست.

بدیهی است اگر میزان روشنایی صفحه نمایش بیشتر از cd/m2200 باشد نتیجه متفاوت خواهد بود اما، میزان روشنایی اتوماتیک، که در این آزمایش در نظر گرفته شد، همان میزان روشنایی است که اصولا هنگام استفاده از گوشی در فضای بسته استفاده می‌کنید (تقریبا معادل66-64 درصد روشنایی در همه مدل های ذکر شده است). بدون شک با به حداکثر رساندن روشنایی، سطح شارژ باتری کاهش بیشتری خواهد داشت.

استفاده ترکیبی

با انجام آزمایشی که شامل استفاده از اپلیکیشن‌های متفاوت در فواصل زمانی مشخص بود، موفق شدیم تغییرات سطح شارژ باتری را در مواردی که استفاده افراد از گوشی به صورت ترکیبی از مرور وب، تماشای فیلم و بازی است، تخمین بزنیم. از آنجا که این آزمایش انرژی زیادی صرف می‌کند، میزان صرفه جویی باتری در حالت HD در مقایسه با +WQHD بسیار چشمگیر است.

از طرف دیگر تغییر سطح شارژ باتری در تست‌های 4K و HD همیشه مطابق انتظار ما از اندازه باتری نیست: گلکسیS8وS9Plus کاهش تقریبا 25 درصدی را در طول این آزمایش تجربه کردند.

نتیجه‌گیری

گذشته از پردازنده، گلکسیS8 و S8Plusبسیار مشابه هستند و هر دو عمر باتری طولانی‌تری نسبت به همتایان جدیدشان دارند. اگر تنها تردید شما برای ارتقا این دو مدل، طول عمر باتریهایشان است، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید S9 فعلا دست نگه دارید و تا سال دیگر صبر کنید. در حال حاضر میزان تغییرات اعمال شده روی گوشی حداقل است و حالا که گوشی قدیمی از باتری بهتری بهره می‌برد، چه ضرورتی به تعویض آن با یک پردازنده فوق‌قدرتمند است؟
به کسانی هم که تصمیم به خرید گوشی مناسبی برای استفاده روزمره دارند، باید گفت که
S8 و S8Plus گزینه‌های بهتری نسبت به S9 و S9Plus هستند.  7 خرداد 1397
11 نظر
4.33
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری