تست همراه اول

سرویس خبر
24 اسفند 1396 ساعت 14:00
6 نظر

 

سونی: جک هدفون به زیبایی گوشی لطمه می‌زند!

سونی هم مانند گوگل، اچ تی سی و هوآوی تصمیم گرفته است جک هدفون 3.5 میلی متری را از پرچمداران تازه خود حذف کند. این سازنده رسما اعلام کرده که حذف ویژگی مذکور به خاطر حفظ زیبایی ظاهری دستگاه‌های هوشمندش بوده است.

کمپانی سونی چند هفته پیش پرچمداران تازه خود را به نام‌های Xperia XZ2 و Xperia XZ2 Compact در خلال برگزاری نمایشگاه MWC 2018 رسما معرفی کرد. همان‌طور که می‌دانید، جک هدفون 3.5 میلی متری از طراحی این دو گوشی سطح بالا حذف شده است. این تغییر اخیرا در طراحی بسیاری از گوشی‌های تازه اعمال شده است اما هنوز هم بسیاری از کاربران معتقدند که حذف آن ضروری نیست.

کمپانی سونی در پاسخ به سوالات و انتقادات وارده در صفحه پرسش‌های متداول وب‌سایت رسمی‌اش در این باره اظهار نظر کرده و گفته است: «جک هدفون 3.5 میلی متری قدیمی شده و سد راه طراحی ظاهری زیبا و کمال یافته است». آیفون 7 اپل که در سال 2016 معرفی شد، اولین گوشی هوشمندی به شمار می‌رود که جک هدفون از طراحی آن حذف شد. بعد از آن هم بسیاری از سازندگان این تغییر را به یک ترند تبدیل و جک هدفون را از گوشی‌هایشان حذف کردند.

البته بسیاری از این کمپانی‌ها در مقابل پرسش همگان اظهار کردند که حذف این جک به خاطر تعبیه برخی ویژگی‌های تازه و اعمال تغییرات در چینش قطعات داخلی، ناگزیر بوده است؛ اما جالب است بدانید که کمپانی سونی اصلا چنین ادعایی ندارد و تنها به زیبایی ظاهری گوشی اشاره کرده است. درواقع اغلب سازندگان گفته بودند که به خاطر طراحی باریک بدنه، تعبیه باتری بزرگ‌تر و یا طراحی فریم یکپارچه ضدآب مجبور شده‌اند جک هدفون را حذف کنند اما سونی می‌گوید این تصمیم در ادامه معرفی طراحی نوین Ambient Flow اتخاذ شده است.

گوشی‌های قدیمی‌تر سونی با بدنه‌های زاویه‌دار و حاشیه‌های ضخیم طراحی می‌شدند اما این طراحی تازه که با پرچمداران Xperia XZ2 معرفی شده قرار است جانشین OmniBalance شود.

کمپانی سونی همچنین در ادامه توجیه حذف جک هدفون 3.5 میلی متری در Xperia XZ2 گفته که به خوبی به ترند محبوب هدفون‌های بی‌سیم و تمایل کاربران به آن‌ها به جای هدفون‌های سیمی واقف است. راهکارهای صوتی بلوتوثی هم در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های چشمگیری همراه بوده‌اند اما هنوز هم مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد اغلب کاربران از آن‌ها بهره می‌برند. کمپانی سونی حالا با این اقدام به گوگل، اچ تی سی، موتورولا و هوآوی پیوسته است اما هنوز هم اغلب کاربران گوشی‌های همراه طرفدار تعبیه جک هدفون 3.5 میلی متری در دستگاه‌هایشان هستند.

البته هنوز هم مدرک معتبری وجود ندارد که نشان دهد اغلب کاربران به خاطر اهمیت ویژه جک هدفون از خرید دستگاه‌های فاقد جک هدفون 3.5 میلی متری سر باز می‌زنند. به نظر می‌رسد اغلب سازندگانی که تصمیم گرفته‌اند ویژگی مذکور را از گوشی‌هایشان حذف کنند، تنها گروه معدودی را از مصرف کنندگانشان مورد بررسی قرار داده‌اند.

گزارش‌های مالی اخیر سونی نشان می‌دهد که درآمد بخش موبایل سازنده مذکور نسب به گذشته کاهش یافته اما این کمپانی اعلام کرده است که قصد ندارد فعالیت موبایل خود را محدود یا لغو کند. سونی قصد دارد دو گوشی پرچمدار Xperia XZ2 و XZ2 Compact خود را تا آخر بهار سال 2018 رسما روانه بازار کند.  24 اسفند 1396
6 نظر
4.50
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری