تست همراه اول

سرویس خبر
25 بهمن 1396 ساعت 16:30
9 نظر

 

رئیس بخش گوشی‌های هوشمند HTC این شرکت را ترک کرد

روزگاری HTC یکی از نام‌‌های بزرگ در دنیای گوشی‌های هوشمند بود که توجه بسیاری از کاربران و متخصصان این حوزه را به خود جلب کرده بود؛ اما چند سالی است که این شرکت وضعیت مناسبی ندارد و حال خبر می‌رسد که مدیر عامل بخش گوشی‌های هوشمند از این شرکت خارج شده است.

چیالین چانگ، مدیر عامل بخش گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های متصل کمپانی ‌اچ‌تی‌سی، که در سال ۲۰۱۲ به عنوان مدیر ارشد مالی به این شرکت پیوسته بود، امروز استعفا کرد.

این اتفاق تنها چند روز پس از له وقوع پیوست که اچ‌تی‌سی اعلام کرد درآمد این شرکت در ماه ژانویه نسبت به سال قبل ۲۷ درصد کاهش داشته است. طبق اعلام این کمپانی تایوانی، ضررهای این شرکت برای ۱۰ فصل متوالی ادامه داشته است.

دلیل استعفای چانگ این‌گونه عنوان شده که او به دلیل مسیر شغلی شخصی خود دست به این اقدام زده است. تاثیر خروج او از همین امروز، یعنی ۱۴ فوریه مشهود بوده است و سهام شرکت در ادامه روند نزولی خود از بالاترین حد خود در ۲۹ آوریل سال ۲۰۱۱ و با بهای ۴۴.۵۶ دلار به ثبت رسیده بود، در حال حاضر به ۲.۰۳ دلار رسیده است. ماه گذشته کمپانی اچ‌تی‌سی در قرادادی با گوگل به ارزش ۱.۱ میلیارد دلار، بخش تولید پیکسل و حق استفاده غیر انحصاری از برخی پتنت‌های خود را به غول اینترنتی جهان واگذار نمود. 

تایوانی‌ها از چانگ برای تلاش‌های ۶ ساله‌اش تشکر و برای او آرزوی موفقیت نمودند، اما هنوز از جانشین او نام نبرده‌اند. پرچم‌دار سال ۲۰۱۷ این شرکت که HTC U11 نام داشت توانست نظرات بسیاری را به خود جلب کند و گفته می‌شود نماینده امسال با نام U12 در مراسمی که در ارتباط با نسل پنجم ارتباطات (5G) است و توسط یکی از اپراتورها برگزار می‌شود، در تایوان معرفی خواهد شد.  25 بهمن 1396
9 نظر
3.67
  9 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری