تست همراه اول

سرویس خبر
14 آبان 1396 ساعت 10:30
5 نظر

 

تاچ‌آیدی در برابر فیس‌آیدی؛ کدام سریع‌تر است؟

همان‌طور که می‌دانید، فناوری جدید امسال اپل برای گشودن قفل آیفونX فیس‌آیدی است. اما این فناوری به سرعت نسل دوم تاچ‌آیدی آیفون را باز می‌کند؟

تاچ‌آیدی سریع است؛ حتی زمانی که برای اولین‌بار رونمایی شد هم سریع بود و امروزه با کمک فناوری‌های نو بسیار ساده‌تر شده‌. تنها کافیست انگشت‌تان را روی دکمه‌هوم قرار دهید و به قدر کافی بفشارید تا صفحه قفل محو و دستگاه آنلاک شود.

این قابلیت آنقدری سریع‌ است که اکثر مالکان آیفون‌های جدید معتقدند که حتی از فیس‌آیدی هم سرتر است. برای اثبات این ادعا، تصمیم گرفتیم  آنها را آزمایش کنیم تا به اختلاف سرعت‌شان پی ببریم

یکی از کاربران آیفون ۷ پلاس مدعی‌ است فشردن سنسور اثر انگشت و باز کردن موبایلش تنها ۰.۹۱ ثانیه برایش زمان می‌برد. تست‌های آیفون X هم نشان‌ داده‌ است تشخیص چهره با سنسور فیس‌آیدی ۱.۲ ثانیه به طول می‌انجامد و سوایپ کردن برای باز شدن در حدود ۰.۶ ثانیه به آن می‌افزاید. در نتیجه امسال آنلاک کردن پرچم‌دار جدید اپل بیش از سال گذشته زمان‌بر است.

البته کاربران آیفون X برای سریع‌تر شدن این عملیات چاره‌ای اندیشیده‌اند؛ گفته‌ شده کاربران می‌توانند قبل از شناسایی کامل چهره خود سوایپ کنید و در حدود ۰.۳ ثانیه در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید. در این‌ حین ممکن است واژه Face ID را هم روی نمایشگر مشاهده کنید.

در آخر، شاید فیس‌آیدی از چیزی که در حال حاضر تاچ‌آیدی می‌نامیم سریع تر نباشد، اما یقینا در برابر نسل‌ اول تاچ‌آیدی حرف‌هایی برای گفتن دارد. مطمئنا این فناوری برای اپل پیشرفت عظیمی محسوب می‌شود و راهی برای آنلاک سریع‌تر در آینده است.
نظرات کاربران

در حال بارگذاری