تست همراه اول

سرویس خبر
21 شهریور 1396 ساعت 16:35
13 نظر

 

آیفون X به فناوری جلوگیری از سوختن تصاویر روی پنل OLED‌ مجهز است

اگر بخواهیم یک مشکل پنل‌های OLED را نام ببریم، قطعا تمایل آن‌ها به سوختگی خواهد بود. اما به نظر می‌رسد اپل راه‌هایی برای پیشگیری از این مشکل در نظر گرفته که نسخه GM سیستم عامل iOS 11 به آن اشاره کرده است.

اصولا هنگامی که تصویری برای مدت طولانی روی پنل‌های OLED نمایش داده شود، شبحی از تصویر روی نمایش‌گر ایجاد می‌شود که به اصطلاح باعث سوختگی آن می‌شود. البته این موضوع برای انواع مختلفی از نمایش‌گرها ایجاد می‌شود، اما به نظر می‌رسد  پنل‌های OLED بیشتر در معرض خطر باشند.

به تازگی 9to5Mac گزارشی منتشر کرده است که طبق آن iOS 11 GM حاوی منابعی بود که از برنامه اپل برای کاهش احتمال سوختگی پنل‌های آیفون X خبر می‌داد. در فریم‌ور به این موضوع اشاره نشد که این کاهش احتمال چگونه و از چه نوعی است، اما می‌دانیم که کوپرتینویی‌ها برای کاهش سوختگی پنل‌های نمایش‌گر پرچم‌دار امسال‌ خود برنامه‌هایی در سر دارند.

همچنین مشخص نیست که آیا راه‌کارهای اپل شامل تنطیماتی است که توسط خود کاربر فعال یا غیر فعال شوند، یا در سطح سیستمی فعال است. عقلانی نیست که کاربری تمایل به غیر فعال کردن چنین تنطیماتی داشته باشد تا آسیب پذیری دستگاه خود را بیشتر نماید؛ بنابراین، وجود چنین موردی در سطح سیستمی محتمل‌تر است. پیش از این هم شرکت‌های دیگر سعی کردند تا با ارایه راه‌کارهایی از وجود چنین مشکلی در پنل محصولات‌ خود جلوگیری نمایند. برای مثال، کمپانی سامسونگ در تولید گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس از «جابجایی دائمی پیکسل‌ها» استفاده کرد؛ به این صورت که برای جلوگیری از سوختگی پنل به دلیل وجود کلید هوم مجازی همیشه فعال، این کلید هوم در طولانی مدت کمی به پیکسل‌های اطراف جابجا می‌شود.  21 شهریور 1396
13 نظر
3.00
  9 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری