تست همراه اول

سرویس خبر
1 شهریور 1396 ساعت 20:22
34 نظر

 

ویژگی‌های دوربین دوگانه گلکسی نوت 8 این دوربین را از رقبایش متمایز می‌کند!

بالاخره انتظار‌ها به سر رسید و سامسونگ در حال معرفی گلکسی نوت ۸ است. یکی از ویژگی‌های مهم این گوشی که برای اولین بار در پرچم‌داران این شرکت دیده می‌شود، دوربین دوگانه است و در این مطلب قصد داریم با این دوربین آشنا شویم.

استفاده از دوربین دوگانه ویژگی‌ جدید گوشی‌های هوشمند است که شرکت‌های مختلف را برای ارايه بهترین دوربین با بهره گیری از دو لنز، وارد رقابتی جدید کرده است. اما سامسونگ کمی دیرتر از رقبای خود وارد این میدان شده و گلکسی نوت ۸ که در لحظه نگارش این مطلب در حال معرفی است، اولین پرچم‌دار کمپانی کره‌ای است که از این نوع دوربین بهره مند خواهد بود. همچنین شاید جای تعجب نباشد که سامسونگ هم در این دوریین از یک لنز تله فوتو استفاده کرده است؛ ترکیبی که پیش از این در آیفون ۷ پلاس دیده بودیم. اما آیا این شرکت برای متمایز کردن کهکشانی جدید از سایر رقبا ویژگی‌های جدیدی را به این دوربین اضافه نموده؟

اولین ویژگی که باید برای این دوربین ذکر کنیم، این است که هر دو دوربین به لرزش گیر اپتیکال (OIS) مجهز است که نه تنها برای عکاسی، بلکه برای فیلم‌بردای هم قابل استفاده است. در زمان معرفی این قابلیت‌ها، سوزان دا سیلوا، از مدیران بخش موبایل، به مقایسه تصویر گرفته شده توسط دوربین گلکسی نوت ۸ مجهز به OIS و تصویر ثبت شده با آیفون ۷ پلاس و تفاوت در وضوح این دو تصویر پرداخت. در واقع اپل تنها برای دوربین اصلی آیفون ۷ پلاس از لرزش گیر اپتیکال استفاده کرده است. هر چه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد، لرزش‌های دوربین بیشتر مشکل‌ساز خواهد بود. ممکن است عکاسی در روز مشکل بزرگی نباشد زیرا معمولا سرعت شاتر بیشتر است و مقدار ISO پایین اما هنگامی که نور آفتاب کمتر شود، مشکل آغاز می‌شود، زیرا لنزهای تله فوتو دیافراگم کوچک‌تری دارند.

در چنین شرایطی برای جلوگیری از تاثیر لرزش دوربین، شاتر باید با سرعت بیشتری تصاویر را ثبت نماید. اما در صورت عدم وجود نور کافی نیاز است که مقدار ISO افزایش یابد که به طور خودکار نویز بیشتری را در تصویر ایجاد می‌کند. با این حال، چون دوربین گلکسی نوت ۸ در هر دو لنز از لرزش‌گیر اپتیکال استفاده کرده، این موضوع به لنز تله فوتو کمک می‌کند تا با شکاف f/2.4 ( یک گام فراتر از آیفون ۷ پلاس)  به ثبت تصاویر بپردازد که در نهایت به خلق تصاویر شارپ با زوم 2X، حتی پس از غروب آفتاب، می‌انجامد.

ویژگی دیگر دوربین فبلت جدید سری نوت توضیح ساده‌تری نسبت به مبحث لرزش‌گیر اپتیکال دارد! تصور کنید از جسمی عکس می‌گیرید که از شما دور است، در این صورت یا مجبور می‌شوید از لنز واید (برای ایجاد زاویه بیشتر) استفاده کنید و یا با استفاده از لنز تله فوتو روی شی مورد نظر زوم کنید. گلکسی نوت ۸ یک راه بسیار ساده‌تر و کارآمدتر را برای حل این مشکل در اختیارتان خواهد گذاشت. دوربین این گوشی در یک زمان دو عکس (یکی با لنز اصلی و دیگری با تله فوتو) ثبت می‌کند که فاصله کانونی متفاوتی دارند و شما به سادگی می‌توانید در بخش تنظیمات از بین این دو انتخاب کنید.  1 شهریور 1396
34 نظر
3.33
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری