تست همراه اول

سرویس خبر
6 بهمن 1395 ساعت 18:28
13 نظر

FORD MUSTANG CRASH TEST 2017

تماشا کنید: پراید ایمن‌تر است یا فورد موستانگ؟!

تازه‌ترین نتایج تست تصادف موستانگ 2017 ثابت می‌کند که ایمنی نسخه اروپایی آن بسیار کمتر از نسخه آمریکایی‌اش است.

درحالیکه تنها چندروز از رونمایی فیس‌لیفت موستانگ به‌عنوان مدل 2018 می‌گذرد، موسسه ایمنی euroNCAP نتایج تست مدل‌های 2017 موستانگ را منتشر کرد؛ نتایجی که با واقعیت‌های تلخی همراه است.

یوروانکپ، موستانگ 2017 را فقط در مدل کوپه تست کرده است ولی در عوض هر دو پیشرانه 5.0 لیتری 8 سیلندر و همچنین 2.3 لیتری اکوبوست 4 سیلندر آن را، که مختص بازار اروپاست، مورد بررسی قرار داده. نتایج ضعیف تست تصادف موستانگ 2017 باعث شده تا یوروانکپ فقط 2 ستاره ایمنی به این کوپه عضلانی بدهد. این نتیجه ضعیف قطعا نتایج مخربی در بازار فروش موستانگ در اروپا خواهد داشت. جالبست بدانید آخرین خودرویی که 2 ستاره ایمنی از یوروانکپ گرفت، محصولی از لانچیا و برای 2 سال پیش بود. قبل از لانچیا هم محصولی از رنو در سال 2012 چنین نتیجه ضعیفی گرفته بود.

نتایج تست تصادف euroNCAP

نکته قابل تامل اینجاست که چندی پیش نیز موسسه ایمنی IIHS آمریکا تست تصادف این موستانگ را انجام داده بود؛ موستانگ‌های آمریکایی فقط در تست تصادف جلو از IIHS امتیاز قابل قبول گرفتند ولی در سایر بخش‌ها امتیازشان خوب (بالاترین امتیاز) شد. 

اما چرا موستانگ‌های آمریکایی ایمن‌تر از موستانگ‌های اروپایی است؟ جواب اینجاست: در اروپا فورد برخی امکانات ایمنی موستانگ‌های آمریکایی را در اختیار مشتریان قرار نمی‌دهد مثل سیستم پیشگیری از تصادف یا سیستم پیش‌کشنده و محدودکننده نیرو برای کمربندهای ایمنی ردیف عقب.

نتایج تست تصادف IIHS

 

در کانال‌های اینستاگرام و تلگرام ما، خبرهایی هست که شما از آن بی‌خبرید!  6 بهمن 1395
13 نظر
3.93
  15 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری