تست همراه اول

سرویس خبر
5 بهمن 1395 ساعت 17:00
18 نظر

 

استراتژی سامسونگ برای سال 2017 مشخص شد؛ طوفان به سبک شرق آسیا

بخش موبایل کمپانی سامسونگ به تازگی رسما از استراتژی و نقشه راه خود برای سال 2017 میلادی رونمایی و اعلام کرده که می‌خواهد در این سال بسیار متفاوت‌تر از گذشته عمل کند.

بعد از ماجرایی که نوت 7 برای سامسونگ رقم زد و باعث ضرر 5 میلیارد دلاری به این کمپانی شد، بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که سه ماهه پایانی سال 2016 از لحاظ مالی برای کره‌ای‌ها چندان مساعد نخواهد بود. اما گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2016 که به تازگی متشر شده نشان می‌دهد که علی‌رغم ضرر 5 میلیارد دلاری نوت 7، سامسونگ توانسته به سود 2.14 میلیارد دلاری دست پیدا کند. البته ناگفته نماند که تعطیلات سال جدیدی میلادی در رقم خوردن چنین سودی برای سامسونگ بی‌تاثیر نبوده است. 

بخش موبایل و ارتباطات کمپانی سامسونگ به لطف فروش بسیار خوب Galaxy S7 و انواع‌ گوشی‌های میان رده و پایین رده، شاهد افزایش سوددهی است. برای سال جدید میلادی، سامسونگ انتظار یک رشد آرام و ملایم در بازار تلفن‌های هوشمند را دارد اما در عین حال پیش‌بینی می‌کنند که پیشرفت‌های سرویس‌هایی مانند هوش مصنوعی بتواند ورق را کاملا به سود آنان برگرداند. پیش از این شایعاتی مبنی بر استفاده سامسونگ از یک دستیار صوتی اختصاصی با نام Bixby در گلکسی اس 8 در رسانه‌ها متشر شده است. 

سامسونگ می‌گوید که در سال 2017 میلادی می‌خواهد حضورش در بازار تلفن‌های هوشمند را تقویت کند و با عرضه گوشی‌های پرچمدار جدید با طراحی نو و ویژگی‌های خلاقانه به حاکم مطلق بازار تلفن‌های هوشمند تبدیل شود. همچنین این کمپانی برنامه دارد تا با افزودن ویژگی‌هایی مانند حسگر اثر انگشت و مقاومت در برابر آب به گوشی‌های میان رده و پایین رده خود، رقابت‌پذیری خود را بهبود دهد و تنه به تنه‌ کمپانی‌های چینی رقابت کند. البته سامسونگ از همین ابتدا هم چنین سیاستی را در پیش گرفته؛ به طوری که گوشی‌های سری A مدل 2017 را به چنین ویژگی‌هایی مجهز کرده است

بخش‌های نرم‌افزار و سرویس‌هایی مانند Samsung Pay نیز در سال 2017 تغییراتی را به خود خواهند دید و شاهد گسترش سامسونگ پی به بازارهای جدید خواهیم بود. همچنین اعلام شده است که «امنیت مشتریان» و «کیفیت محصول» در این سال برای سامسونگ در اولویت قرار خواهد داشت. سامسونگ برای سه ماهه اول سال 2017 یک فروش نه چندان خوب را برای گوشی‌های هوشمندش پیش‌بینی می‌کند اما در عوض این کمپانی انتظار دارد که شاهد افزایش فروش گوشی‌های میان رده سری A و J باشد. 

شما آینده سامسونگ در سال 2017 را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟   5 بهمن 1395
18 نظر
4.57
  37 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری