تست همراه اول

سرویس خبر
18 دی 1395 ساعت 00:22
8 نظر

 

ویدئویی که نشان می‌دهد اولین نسخه آی او اس چقدر می‌توانست بد باشد!

نمونه‌های اولیه سیستم عامل آیفون، iOS، نشان می‌دهد که رابط کاربری این سیستم عامل در ابتدا برپایه آیپاد بنا شده بود. در ویدئوی منتشرشده از این نمونه می‌بینیم که سیستم عامل آیفون در ابتدا چقدر عجیب و غریب بوده است.

اگر کار با سیستم عامل آی‌او‌اس برایتان چندان رضایت‌بخش و جذاب نباشد، به‌هرحال نمی‌توان انکار کرد که آی‌او‌اس رابط کاربری بسیار راحت و ساده‌ای دارد. تقریبا همه صاحب‌نظران تایید می‌کنند که آیفون توانست صنعت تلفن هوشمند را متحول کند و در اصطلاح جریان بازی را به‌شکل دیگری پیش ببرد.

اما تاکنون به این فکر کرده‌اید که نقطه آغاز سیستم عامل آیفون چگونه بوده است؟ اخیرا Sonny Dickson، یکی از طرفداران اپل، ویدئویی منتشر کرده که نمونه‌های اولیه سیستم عامل آیفون را به تصویر می‌کشد؛ سیستم عاملی که ابتدا نامش iPhone OS بود و بعدها به iOS تغییر نام یافت.

این ویدئو نشان می‌دهد که چقدر نمونه اولیه آیفون اواس افتضاح و ناامیدکننده بوده است! در این فیلم می‌بینیم که رابط کاربری آن بسیار شبیه آیپاد است و حلقه‌ای لمسی وظیفه جابجا شدن بین منوها را برعهده دارد.

اگرچه پروتوتایپ یا نمونه اولیه آیفون تمام ویژگی‌های نمونه نهایی ساخته‌شده را، مانند بدنه فلزی، صفحه لمسی مولتی تاچ، ارتباط 2G و وای‌فای، داشت، سیستم عامل آن به سیستم عامل نسخه نهایی اصلا شبیه نبود.

نمونه اولیه سیستم عامل صفحه نمایش را به دو قسمت تقسیم کرده است. قسمت بالایی شامل منوهای مختلف گوشی است که بسیار شبیه منوی آیپاد است. قسمت پایینی نیز همان حلقه دیجیتالی آیپاد را در صفحه‌ای لمسی شبیه‌سازی کرده که حرکت دست کاربر روی آن باعث هدایت منوهای بالای صفحه می‌شود.

ویدئو را ببینید و نظر خود را با ما درمیان بگذارید. آیا می‌توانستید تصور کنید که آیفون با چنین رابط کاربری‌ای وارد بازار شود؟

   18 دی 1395
8 نظر
2.85
  13 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری