تست همراه اول

سرویس خبر
14 مهر 1395 ساعت 12:48
37 نظر

 

اچ تی سی ساخت پیکسل‌های گوگل را تایید کرد

اگرچه گوگل در کنفرانسش هیچ اسمی از HTC نبرد، گوشی‌های امسال گوگل را این شرکت صاحب‌نام تایوانی تولید کرده است.

شب گذشته گوگل گوشی‌های پیکسل خود را رونمایی کرد و تاکید کرد که این گوشی‌ها را گوگل طراحی کرده و ساخته است و هیچ حرفی از HTC به میان نیامد؛ شرکتی که گفته می‌شد تولیدکننده پیکسل‌های گوگل است.

اما آیا ساخت پیکسل‌ها توسط اچ‌تی‌سی تنها شایعه بوده و این شرکت نقشی در تولید این محصولات گوگل نداشته است؟

اکنون مدیر ارشد ارتباطات آنلاین جهانی اچ‌تی‌سی، جف گاردن، در پاسخ به ایمیل سایت فون آرنا تایید کرده که اچ‌تی‌سی در تولید گوشی‌های پیکسل با گوگل همکاری کرده است.

این اولین بار نیست که اچ‌تی‌سی گوشی‌های برند گوگل را تولید می‌کند؛ این شرکت پیش‌تر Nexus One را نیز برای گوگل در سال 2010 تولید کرده بود، در حالی که نکسوس وان لوگوی HTC را روی بدنه پشتی داشت، اما اکنون خبری از اسم اچ‌تی‌سی روی گوشی‌های پیکسل نیست. نبودن اسم این کمپانی روی بدنه دستگاه به این دلیل است که مسئولیت پیکسل‌ها به طور کامل بر عهده گوگل است؛ مسئولیتی که فرایند تولید را نیز در بر می‌گیرد.

می‌دانیم گوگل امکانات لازم برای ساخت گوشی را ندارد و البته نیازی هم به آن ندارد، به همین دلیل است که تولید گوشی‌هایش را به شرکای سخت‌افزاری می‌سپارد. درواقع اچ‌تی‌سی برای گوگل همان کاری را می‌کند که Foxconn برای اپل می‌کند؛ در این میان گوگل و اپل تنها طراحی و نظارت می‌کنند و اچ‌تی‌سی و Foxconn فرایند ساخت را برعهده دارند.  14 مهر 1395
37 نظر
4.50
  10 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری