تست همراه اول

سرویس خبر
30 شهریور 1395 ساعت 14:19
144 نظر

 

کدام‌یک سریع‌تر است: آیفون 7 یا گلکسی نوت 7؟

با عرضه آیفون ۷، بالاخره شاهد بهترین پرچمداران هر دو شرکت سامسونگ و اپل در سال ۲۰۱۶ هستیم. هر دو این گوشی‌ها، که اتفاقا عدد ۷ را هم یدک می‌کشند، لیست بلندبالایی از امکانات و بهترین تکنولوژی‌های روز دارند، اما در این بین یک سوال همیشگی برای هواداران این دو گوشی وجود دارد: کدام‌یک سریع‌تر است؟ برای مشاهده پاسخ این سوال در ادامه با جی‌اس‌ام همراه باشید.

حتما تاکنون ویدئوهای مقایسه سرعت دو گوشی را دیده‌اید که PhoneBuff انجام می‌دهد. این کانال یوتیوب از گذشته پرچمداران شرکت‌های مختلف را در کنار یکدیگر قرار می‌داد و آنها را از نظر سرعت باز کردن اپلیکیشن‌ها و همین طور مولتی‌تسکینگ مقایسه می‌کرد. سال گذشته در بررسی‌های PhoneBuff مشخص شد آیفون ۶اس سریع‌ترین گوشی ساخته‌شده در این زمینه است، جوری که حتی پس از یک سال، گلکسی نوت۷ نیز نتوانست از پس آن برآید. حال با عرضه آیفون ۷، بالاخره ویدئویی که بسیاری انتظارش را می‌کشیدند منتشر شده و در آن گلکسی نوت۷ با آیفون ۷ مقایسه می‌شود.

نکته جالب توجه در این مقایسه این است که گلکسی نوت در اپلیکیشن‌های پیش‌فرض مثل اپلیکیشن ساعت یا دوربین، به لطف انیمیشن‌های سریع‌تر، عملکرد نسبتا بهتری از آیفون ۷ دارد. ولی درست زمانی که نوبت به باز کردن بازی‌های مختلف می‌رسد، آیفون گوی سبقت را از گلکسی نوت می‌رباید و به سرعت پیش می‌رود. علاوه بر بازی‌ها، که در گلکسی نوت۷ دیرتر باز می‌شوند، در اپلیکیشن Lapse It نیز گلکسی نوت ضعف نشان می‌دهد. در این اپلیکیشن گوشی باید یک ویدئوی معمولی را به Time Lapse تبدیل کند و، آن طور که مشاهده خواهید کرد، آیفون این کار را با سرعت بسیار بیشتری نسبت به گلکسی نوت انجام می‌دهد. در ادامه مسیر نیز آیفون آن قدر پیش افتاده که با اختلاف بتواند گلکسی نوت۷ را در این آزمایش شکست دهد.

البته که نمی‌توان گفت این مقایسه معیاری برای برتری یک گوشی به حساب می‌آید. عوامل گوناگونی دست به دست هم می‌دهند تا یک گوشی بتواند در چنین آزمایشی پیروز شود یا حتی شکست بخورد. شکی نیست که پردازنده آیفون ۷ بسیار سریع است و در اپلیکیشن Geekbench نیز ثابت کرده از پردازنده اگزینوس و اسنپ‌دراگون گلکسی نوت۷ بهتر است. اما نکاتی مثل رزولوشن صفحه نمایش و همین طور هماهنگی نرم‌افزار با سخت‌افزار تاثیر به‌سزایی در حصول این نتیجه دارند. درنهایت هرچه باشد، باید قبول کنیم که آیفون ۷ گوشی بسیار سریعی است و از این نظر نمی‌توان به آن ایرادی وارد کرد.

قبل از دیدن ویدئو باید بگوییم شرایط آزمایش برای هر دو گوشی یکسان بوده است. هر دو گوشی قبل از انجام آزمایش یک بار ری‌استارت می‌شوند و همین طور تمام اپلیکیشن‌های باز نیز بسته می‌شوند. همچنین هر دو به یک شبکه اینترنت Wi-Fi وصل‌اند و از نظر سرعت اینترنت نیز با یکدیگر تفاوتی ندارند. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا این ویدئوی مقایسه را تماشا کنید.نظرات کاربران

در حال بارگذاری