تست همراه اول

سرویس خبر
19 مرداد 1395 ساعت 17:23
2 نظر

 

قابلیت Autopilot تسلا جان یک مرد را نجات داد

یک مرد آمریکایی، که آمبولی ریه کرده بود، توانسته است با استفاده از ویژگی Auotopilot خود را به بیمارستان برساند و از مرگ حتمی نجات یابد.

خودروهای برقی شرکت تسلا در کنار همه جذابیت‌هایی که دارند از ویژگی به نام Autopilot استفاده می‌کنند که شاید در مواقع عادی کاربرد زیادی نداشته باشد اما همین ویژگی سبب شده تا یک مدل 37 ساله آمریکایی از مرگ نجات یابد.

این مرد با احساس درد شدید در معده و سینه خود تصمیم می‌گیرد از قابلیت Autopilot خودرو Model X تسلای خود برای رفتن به بیمارستان استفاده کند. پزشکان مشکل این بیمار را آمبولی ریه تشخیص داده‌اند و گفته‌اند اگر دیر به بیمارستان می‌رسید معلوم نبود شانس زنده مانده پیدا می‌کرد یا خیر.

ایلان ماسک موسس و مدیرعامل شرکت تسلا اعتقاد دارد استفاده از قابلیت Autopilot، اگر به صورت جهانی مستقر شود، می‌تواند سالانه جان 500 هزار نفر را نجات دهد.

به جز تسلا، شرکت‌های دیگری مثل گوگل نیز در پی اضافه کردن چنین قابلیتی به خودروهای شخصی هستند تا ماشین‌ها بدون نیاز به هدایت انسان، تنها براساس هوش مصنوعی، به شکلی امن در جاده حرکت کنند.
پیش‌بینی شما از فراگیر شدن قابلیت Autopilot در خودروهای شخصی چیست؟ فکر می‌کند چند سال دیگر ماشینی داشته باشید که به صورت خودکار شما را از مبدا به مقصد برساند؟  19 مرداد 1395
2 نظر
4.70
  10 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری