تست همراه اول

سرویس خبر
12 خرداد 1395 ساعت 11:55
2 نظر

 

تایید شایعات در مورد مک بوک پرو 2016 پس از انتشار تصاویر جدید

اپل عادت ندارد که هر سال یا هر دو سال یک بار در مک‌بوک پرو تغییرات قابل توجه ایجاد کند. اما امسال تصمیم خود را برای این منظور قطعی کرده و تازه‌ترین تصاویری که از بدنه مک بوک پرو منتشر شده، نشان می‌دهد امسال با محصول متفاوتی روبه‌رو خواهیم بود.

روز گذشته تصاویری از بدنه نسل جدید مک‌بوک پرو منتشر شد که شایعات مربوط به آن را تا حد زیادی تایید کرد. این عکس‌ها را فردی ناشناس از خط تولید مک‌بوک پرو جدید گرفته و به دست سایت‌های خبری رسانده است.

 

 

در تصویر می‌بینیم که به‌جای دکمه‌های فانکشن (Fn) در ردیف بالایی کیبورد، محل قرارگیری یک پنل لمسی تعبیه شده است. سمت چپ این محل حفره‌ای وجود دارد که پنل OLED می‌تواند روی آن متصل شود و در سمت راست نیز حفره‌ای با ۳ پین دیده می‌شود که از طریق آن پنل لمسی به لاجیک‌برد دستگاه متصل می‌شود.

بدین ترتیب دور از انتظار نیست که کاربر بتواند دکمه‌های این پنل را براساس سلیقه خود بچیند و آنها را تغییر دهد. همچنین احتمال قرارگیری سنسور تاچ آی‌دی نیز روی این پنل وجود دارد.

 

 

در عکسی که از لبه‌های کناری گرفته شده می‌بینیم که مک‌بوک پرو جدید تنها به چهار درگاه USB-C و یک درگاه ۳.۵ میلی‌متری هدفون مجهز است. اپل تصمیم گرفته در مک‌بوک پرو جدید به‌طور کلی تمام پورت‌ها را در USB-C خلاصه کند؛ تصمیمی که باعث نازک‌تر شدن قابل توجه مک‌بوک پرو می‌شود، اما در کنار آن کاربران را مجبور می‌کند برای اتصال هر وسیله‌ای به مک‌بوک پرو خود ابتدا تبدیل‌های لازم به USB-C را خریداری کنند؛ درست مانند وضعیتی که در مورد مک‌بوک وجود دارد.

 

 

تاکنون پیش‌بینی می‌شد که در WWDC 2016 با مک‌بوک پروهای جدید اپل آشنا شویم، اما در روزهای اخیر خبرهایی مبنی بر معرفی نسل جدید مک‌بوک پرو در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۶ منتشر شده که انتظار رویارویی با این دستگاه را چند ماه دیگر افزایش می‌دهد. 

   12 خرداد 1395
2 نظر
4.33
  6 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری