تست همراه اول

سرویس خبر
29 اردیبهشت 1395 ساعت 20:02
4 نظر

 

اپلیکیشن S Note در گوگل‌پلی و امکان دانلود آن برای غیرسامسونگی‌ها!

قلم هوشمند سامسونگ یکی از پرطرفدارترین کالاهای تولیدی این کمپانی است که با سری نوت عرضه می‌شود. این قلم یک اپلیکیشن اختصاصی به نام اس‌نوت دارد که اخیرا در گوگل‌پلی عرضه شده است؛ نکته جالب این‌که کاربران دیگر برند‌ها نیز امکان دانلود این اپ را داشته‌اند! در ادامه به بررسی ماجرا خواهیم برداخت

کمپانی‌های تولیدکننده گجت‌های هوشمند پیش از این اپلیکیشن‌های اختصاصی خود را فقط از طریق آپدیت‌های OTA عرضه می‌کردند؛ این بروزرسانی‌ها در قالب یک نوتیفیکیشن‌ در گوشی کاربر ظاهر شده و امکان نادیده گرفتن آن‌ها نیز به سادگی وجود داشت. این روند اخیرا دست‌خوش بعضی تغییرات شده است؛ به گونه‌ای که اپلیکیشن‌های اختصاصی نیز در گوگل‌پلی منتشر می‌شوند و آپدیت آن‌ها مانند آپدیت هر برنامه دیگری صورت می‌گیرد.

 

 

یکی از برنامه‌هایی که بدین‌شکل در اختیار کاربران قرار گرفته S Note است که جزو اپلیکیشن‌های اختصاصی کمپانی سامسونگ است. همان‌طور که می‌دانید این کمپانی یک قلم برای کار با گوشی‌ها و تبلت‌ها به نام S Pen دارد که همراه با سری نوت عرضه می‌شود؛ طبعا اپلیکیشن اس‌نوت نیز روی تمام گجت‌های سامسونگ نصب شده است اما بیشتر به سری نوت اختصاص دارد. از جمله ویژگی‌های این قلم می‌توان به نقاشی کشیدن، یادداشت برداری یا افزودن بعضی نکات به تصاویر و اسکرین‌شات‌ها اشاره کرد.

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم اس‌نوت در گوگل‌پلی منتشر شده و روی اکثر گوشی‌های سامسونگ نیز قابل استفاده است. البته به این نکته توجه داشته باشید که حتی با وجود عرضه این اپلیکیشن همچنان بعضی قابلیت‌های قلم سامسونگ مخصوص به سری نوت باقی مانده و می‌توان گفت با نصب اس‌نوت امکان قابل توجهی به سری گلکسی اس یا دیگری گلکسی‌ها افزوده نمی‌شود. نکته جالب این‌که طبق گزارش‌های منتشرشده بعضی از کاربرانی که گوشی‌های غیر از سامسونگ دارند نیز قادر به نصب اس‌نوت بوده‌اند؛ به عنوان مثال کاربری از سوئیس این اپلیکیشن را بدون مشکل روی اچ‌تی‌سی 10 نصب کرده اما کاربر دیگری پس از نصب آن روی ال‌جی جی‌4 با اخطار Force Close مواجه شده است.

 

 

دلیل این‌که امکان نصب اس‌نوت روی بعضی از گوشی‌های غیرسامسونگی نیز فراهم شده همچنان بر همگان پوشیده است. البته به این نکته توجه داشته باشید که این اپلیکیشن به تازگی منتشر شده و شاید تا چند روز دیگر و در آپدیت‌های بعدی دسترسی گوشی‌های غیرسامسونگی به آن بسته شود. این احتمال هم وجود دارد که کره‌ای‌ها می‌خواهند طعم استفاده از یک دستگاه نوت را به طرفداران دیگر برندها بچشانند و آن‌ها را وادار به خرید یکی از فبلت‌های سامسونگ کنند!

آیا تاکنون از این اپلیکیشن استفاده کرده‌اید؟ اگر صاحب یکی از محصولات سامسونگ از جمله سری نوت، اس یا غیره هستید لطفا تجربه خود از کار با قلم‌ این شرکت را در اختیار خوانندگان جی‌اس‌ام قرار دهید.  29 اردیبهشت 1395
4 نظر
4.25
  4 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری