تست همراه اول

سرویس خبر
23 اسفند 1394 ساعت 18:18
16 نظر

 

لبه‌های خمیده Galaxy S7 edge چه امکاناتی دارند؟

شما هم ممکن است طراحی جدید سری Edge سامسونگ را صرفا یک شیوه بازاریابی برای جذب مشتری بدانید، اما با خواندن این مقاله و آشنایی با کاربردهای آن احتمالا نظرتان تغییر می‌کند!

همه کاربرانی که به گجت‌های هوشمند علاقمندند پرچمدار عجیب و غریب سامسونگ، Galaxy S6 edge، را با لایه‌های کناری نمایشگرش به خاطر دارند. همان طور که می‌دانید، این خمیدگی‌ها صرفا برای خودنمایی نیست و کاربردهای خوبی دارند. متاسفانه لبه‌ها در S6 edge امکانات متنوع و چشمگیری نداشتند؛ موضوعی که در Galaxy S7 edge توجه مهندسان سامسونگ را بیشتر جلب کرد تا امکانات فراوانی به لبه‌های Edge بیفزایند. در ادامه به بررسی برخی ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

 

 

لبه‌های کناری نمایشگر دائما فعال‌اند و در حال نمایش اطلاعات ضروری به کاربر هستند. به عنوان مثال، بخشی به نام People Edge در آن تعبیه شده که مخاطبان محبوب را به کاربر نمایش می‌دهد تا برای تماس با نزدیکان نیاز به روشن کردن کامل نمایشگر، باز کردن قفل یا رفتن به منو مخاطبان و جست‌وجو میان انبوه مخاطبان نباشد.

دو منوی دیگر نیز به نام‌های Apps و Tasks وجود دارند که به ترتیب اپلیکیشن‌های بیشتر استفاده‌شده و عملیات ضروری را به کاربر نمایش می‌دهند. به عنوان مثال، میانبرهایی برای گرفتن سلفی یا علامت‌گذاری روزی خاص در تقویم در بخش Tasks قرار داده شده تا مراحل طی‌شده برای انجام دادن عملیات موردنظر را بسیار کوتاه‌تر کند.

 

 

موارد پیشین در نسخه ششم یعنی S6 edge نیز موجود بودند، اما امکانات جدیدی نیز به نسخه هفتم این سری افزوده شده است که از جمله آنها می‌توان به Yahoo News ،Yahoo Sports ،Yahoo Finance، تقویم و وضعیت آب‌و‌هوا اشاره کرد. با این اپلیکیشن‌ها، که عمدتا Yahoo ارائه می‌کند، قادر به بررسی اخبار عمومی، ورزشی و اقتصادی روز خواهید بود و رویداد‌های مشخص‌شده در تقویم نیز به شما نمایش داده می‌شود. تمام این منوها در بخش Settings گوشی قابل حذف و اعمال تغییرند و حتی می‌توان نمونه‌های جدیدی نیز که به صورت پیش‌فرض روی اسمارت‌فون وجود ندارند از Samsung App Store دانلود کرد.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های لبه‌های نمایشگر Edge Feed نام دارد. برای فعال کردن این بخش کافی است در حالت نمایشگر خاموش انگشت خود را در راستای لبه‌ها عقب و جلو کنید تا مواردی مانند تماس‌های ازدست‌رفته، پیام‌های متنی، نتیجه مسابقات ورزشی و مواردی از این قبیل نمایش داده شود. برای جابجایی میان منوها نیز می‌توان انگشت را از بالا به پایین کشید تا برنامه‌های دیگری همچون اخبار یاهو، اطلاعات آپدیت و برنامه اختصاصی سلامت سامسونگ با نام S Health به نمایش درآیند.

مشخصه روشن شدن لبه‌ها در حالت نمایشگر خاموش را نیز S7 edge از پرچم‌دار پیشین یعنی S6 edge به ارث برده است؛ به این شکل که اگر نمایشگر خاموش و در تماس با سطح باشد، در صورت دریافت تماس از مخاطب یا پیام متنی شروع به درخشش می‌کند و کاربر را از رویداد جدید آگاه می‌سازد.

همان طور که می‌دانید، می‌توان برای هر مخاطب آهنگ تماس اختصاصی تنظیم کرد تا هنگام تماس آن شخص دیگر نیازی به نگاه کردن به شماره تماس‌گیرنده نباشد و از رینگتون پخش‌شده بتوان مخاطب را تشخیص داد. این موضوع در S7 edge‌ به شکل جالبی درآمده است، به گونه‌ای که می‌توان به هر مخاطب رنگی منحصربه‌فرد اختصاص داد تا هنگام برقراری تماس مخاطب موردنظر با شما لبه‌های Edge به رنگ اختصاصی وی روشن شوند!

نظر شما درباره لبه‌های Edge چیست؟ آیا برای کارهای روزمره ضروری‌اند؟ یا اینکه به نظر شما صرفا یک تکنیک بازاریابی برای دریافت پول بیشتر از مشتری‌ها قلمداد می‌شوند؟!  23 اسفند 1394
16 نظر
3.92
  12 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری