تست همراه اول

سرویس خبر
17 بهمن 1394 ساعت 18:27
28 نظر

 

تعویض سنسور تاچ آی دی در آیفون شاید به نابودی کامل گوشی منجر شود

ظاهرا کاربران زیادی هنگام آپدیت آیفون خود به iOS 9 با ارور 53 مواجه شده‌اند و گوشی‌شان از کار افتاده است. حال مشخص شده علت این اتفاق تعویض سنسور تاچ آی دی آیفون توسط تعمیرکاران غیرمجاز بوده است.

اپل تایید کرده که تعویض دکمه هوم و سنسور تاچ آی‌دی در مراکز تعمیر غیررسمی آیفون ممکن است برای همیشه به مرگ این گوشی منجر شود.

این اتفاق زمانی روی می‌دهد که آیفون مذکور به iOS 9 به‌روزرسانی شود. در هفته‌های اخیر عده‌ای از کاربران بعد از به‌روزرسانی آیفون خود به iOS 9 با ارور ۵۳ مواجه شده‌اند. بعد از دریافت این ارور گوشی به‌طور کلی از کار می‌افتد و کاملا غیرقابل استفاده می‌شود.

سایت iFixit گزارش کرده که صفحه مربوط به ارور ۵۳ در سایت اپل بیش از ۱۸۳ هزار بار بازدید شده که این نشان می‌دهد مشکل جدی است و کاربران بسیاری با آن دست‌به‌گریبان شده‌اند.

اپل در این مورد عنوان کرده که سنسور تاچ آی‌دی حاوی اطلاعات اثر انگشت کاربر است که با الگوریتم‌های خاصی رمزنگاری شده‌اند و سنسور با گوشی در اصطلاح Pair شده. هنگامی که تعمیرکاران غیررسمی این سنسور را با سنسوری جدید تعویض می‌کنند، گوشی اطلاعات موجود در سنسور را معتبر نمی‌شناسد و بدین ترتیب دستگاه کاملا از کار می‌افتد. اما در صورتی که جابجایی دکمه هوم و سنسور تاچ آی‌دی در مراکز تعمیر رسمی اپل صورت گیرد، عملیات اعتبارسنجی اطلاعات سنسور و Pair کردن سنسور جدید با موفقیت انجام می‌شود و گوشی با مشکل مواجه نخواهد شد.

سخنگوی اپل اشاره کرده که اگر گوشی شما به‌دلیل تعویض این قطعه یا قطعات دیگر توسط تعمیرکاران غیرمجاز با مشکل مواجه شده و کاربری خود را از دست داده، حتما با یکی از مراکز پشتیبانی اپل تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

حال اگر در ایران زندگی می‌کنید و به این مشکل برخورده‌اید، احتمالا راه‌حل ساده‌ای برای رفع آن پیش روی شما نیست. با توجه به اینکه فروشگاه‌ها و مراکز رسمی تعمیر اپل در ایران شعبه ندارند، تنها کاری که می‌توانید برای گوشی‌تان انجام دهید این است که آن را به یکی از نمایندگی‌های اپل در کشورهای همسایه تحویل دهید.

دقیقا مشخص نیست آیا اپل راه‌حلی برای رفع این مشکل در نظر خواهد گرفت یا نه. اگر شما در این مورد با پشتیبانی اپل تماس گرفته‌اید، تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبان جی‌اس‌ام در میان بگذارید.

   17 بهمن 1394
28 نظر
4.37
  19 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری