تست همراه اول

سرویس خبر
30 دی 1394 ساعت 14:55
10 نظر

 

چه سرنوشتی در انتظار ویندوز فون مایکروسافت است؟

به نظر می‌رسد لومیاهای مایکروسافت به‌زودی به کار خود پایان دهند و جایشان را به سرفیس فون‌های ویندوزی بدهند.

غول نرم‌افزاری دنیا، مایکروسافت، با وجود موفقیت در زمینه کامپیوترهای شخصی و تبلت‌ها و نقش پررنگ ویندوز در آنها، در حوزه موبایل عملکرد موفقی نداشته است. ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، به‌صراحت اعلام کرده این شرکت به‌جای اینکه بر تولید گوشی هوشمند متمرکز شود و به فکر افزایش سهم بازار گوشی‌های ویندوزی باشد، بر تولید نرم‌افزار برای همه پلتفرم‌ها تمرکز خواهد کرد تا تجربه‌ای خوب برای کاربران رقم بزند.

 

 

چندی پیش نیز مایکروسافت اعلام کرده بود به‌جای عرضه گوشی‌های مختلف در رده‌های پرچم‌دار، میان‌رده و ارزان‌قیمت تنها به تولید یک گوشی در هر رده اکتفا خواهد کرد. البته این وعده مایکروسافت هنوز محقق نشده و در سال 2015 شاهد گوشی‌های لومیای مختلفی بودیم و تا اوایل فوریه میان‌رده جدید مایکروسافت، لومیا 650، نیز رسما معرفی خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که مایکروسافت تولید گوشی‌های هوشمند سری لومیا را با لومیا 650 پایان ببخشد و سراغ سری سرفیس فون برود. تبلت‌های سرفیس مایکروسافت جایگاهی بسیار محبوب میان کاربران دارند؛ آن‌قدر که شرکت‌های مختلف به فکر تولید تبلت‌هایی ویندوزی با کیبورد افتاده‌اند و امسال سامسونگ نیز برای اولین بار تبلتی از سری گلکسی با سیستم عامل ویندوز معرفی کرد.

 

 

مایکروسافت ابتدا لپتاپ‌هایی تولید کرد که نام سرفیس را یدک می‌کشند و اکنون نیز بعید نیست این نام را برای موبایل‌های خود برگزیند و سرفیس فون‌ها را جایگزین لومیاهای خودش کند.

البته همان‌طور که در CES 2016 شاهد بودیم، دیگر تولید گوشی‌های ویندوزی به مایکروسافت محدود نخواهد بود و شرکت‌هایی همچون ایسر و در آینده احتمالا سامسونگ، ال‌جی و... نیز سراغ گوشی‌هایی با سیستم عامل ویندوز 10 موبایل خواهند رفت. سامسونگ در گذشته گوشی‌های ویندوز فونی تولید کرده؛ گوشی‌هایی که در مقایسه با لومیاهای نوکیا و مایکروسافت دوربین ضعیف‌تری داشتند. اما اکنون سری گلکسی این شرکت از سخت‌افزار خوب و قابل قبول بهره می‌برد و سامسونگ می‌تواند در ادامه راه اولین تبلت گلکسی ویندوزی، اولین گوشی سری گلکسی خود را نیز با ویندوز 10 موبایل عرضه کند.

بعید است مایکروسافت با این همه تبلیغی که برای ویندوز 10 موبایل، اپلیکیشن‌های یونیورسال، کانتینیوم، سرویس‌های موبایلی برای پلتفرم‌های مختلف و همکاری با تولیدکنندگان گوشی هوشمند به راه انداخته به فکر تعطیل کردن بخش گوشی هوشمندش باشد؛ بلکه ناامید شدن این شرکت از گوشی‌های ویندوز فونی مایکروسافت را وادار کرده تا دست به خلاقیتی جدید در این زمینه بزند و احتمالا اولین کار در این راه تغییر نام گوشی‌های ویندوزی خواهد بود.

   30 دی 1394
10 نظر
4.64
  11 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری