تست همراه اول

سرویس خبر
29 مهر 1394 ساعت 20:30
8 نظر

 

مشاور خرید: بررسی قیمت آیفون های جدید و نسخه‌های قدیمی‌تر (مهرماه 94)

ورود آیفون‌های جدید به بازار باعث کاهش قیمت نسخه‌های قدیمی‌تر این گوشی شده است. در این نوشته سراغ قیمت آیفون‌های جدید و قدیمی اپل می‌رویم تا ببینیم هرکدام از آنها چه قیمتی دارد و چه تفاوت‌هایی با نسخه‌های قبلی‌اش دارد.

اپل همیشه برای معرفی و عرضه آیفون‌های خود سروصدای زیادی راه می‌اندازد، اما اگر به آیفون‌های جدید نگاهی بیندازیم، می‌بینیم، چنان که باید، نسبت به نسل قبلی خود پیشرفت نکرده‌اند و تنها چند ویژگی به آنها افزوده شده است؛ ویژگی‌هایی که برای استفاده از آنها باید بهایی گزاف بپردازید.

با ورود آیفون‌های جدید به بازار انتظار می‌رفت قیمت آیفون‌های قدیمی‌تر کاهش پیدا کند و این طور هم شد. حالا کاربرانی که به نسخه‌های قدیمی‌تر این دیوایس فکر می‌کنند می‌توانند سراغ خرید این گوشی‌ها بروند و با قیمتی کمتر از پیش از بین آیفون‌های 6 و 6 Plus یکی را برای خود انتخاب کنند. در این نوشته سراغ آیفون‌های اپل می‌رویم تا ببینیم این گوشی‌ها چه تفاوت‌هایی با هم دارند و با چه قیمتی می‌توان آنها را از بازار تهیه کرد.

 

آیفون 6

این گوشی، که پرچم‌دار سال گذشته اپل (2014) به شمار می‌رود، با معرفی نسل جدید آیفون با کاهش قیمت مواجه شد. آیفون 6 اولین آیفون اپل با نمایشگری بزرگ‌تر از روال همیشه بود که با استقبال خوب کاربران هم مواجه شد. رزولوشن نمایشگر این گوشی با نسل بعدی آیفون تفاوتی ندارد، اما حافظه رم آن نسبت به آیفون 6اس 1 گیگابایت کمتر است و در صورتی که این گوشی را بخرید، تنها از یک گیگابایت حافظه رم بهره خواهید برد. برخلاف آیفون‌های جدید، این گوشی از نمایشگر 3D Touch بهره نمی‌برد و دوربین آن نیز، همچون نسل قبلی‌اش یعنی آیفون 5اس، 8 مگاپیکسلی است. قیمت این گوشی برای نسخه 16 گیگ در بازار ایران حدود 1975000 تومان است.

 

آیفون 6 پلاس

این گوشی نیز همزمان با آیفون 6 معرفی شد و درواقع انقلابی برای اپل به شمار می‌رفت؛ انقلابی که به ویژگی‌ها مربوط نمی‌شد، زیرا ویژگی‌های این گوشی تقریبا شبیه نسخه کوچک‌ترش بود، بلکه به اندازه نمایشگر گوشی مربوط می‌شد که 5.5 اینچی بود. دوربین این گوشی، مثل آیفون 6، 8 مگاپیکسلی است، با این تفاوت که به لرزشگیر اپتیکی تصویر مجهز است. با توجه به اندازه بزرگ‌ترش، باتری گوشی نیز بزرگ‌تر از نسخه کوچک‌تر این گوشی است و 2915 میلی‌آمپر ظرفیت دارد. اگر دوست دارید از نمایشگری بزرگ‌تر و باکیفیت‌تر از آیفون 6 استفاده کنید و پول کمتری هم نسبت به 6اس پلاس بپردازید، آیفون 6 پلاس بهترین گزینه برای شماست. قیمت این گوشی برای مدل 16 گیگابایتی در بازار ایران 2350000 تومان است.

 

آیفون 6اس

این گوشی، که همراه با نسخه بزرگ‌تر عنوان پرچم‌دار سال 2015 اپل را دارد، از نمایشگری با همان اندازه و کیفیت اما دوربینی بهبودیافته بهره می‌برد. دوربین این گوشی 12 مگاپیکسلی شده، اما کماکان فاقد لرزشگیر اپتیکی تصویر است و کیفیت دوربین جلو آن نیز به 5 مگاپیکسل ارتقا یافته. در این گوشی حافظه رم به‌کاررفته نیز افزایش یافته و به دو گیگابایت رسیده است. قیمت این گوشی هوشمند برای نسخه 16 گیگابایتی در بازار ایران 2380000 تومان است.

 

آیفون 6اس پلاس

این گوشی را می‌توان پیشرفته‌ترین آیفون اپل دانست، زیرا مشخصات سخت‌افزاری پیشرفته‌تری نسبت به سایر نسخه‌های این گوشی دارد. نمایشگر آیفون 6اس پلاس، همچون نسخه قبلی، 5.5 اینچی است و از رزولوشنی مشابه آیفون 6 پلاس بهره می‌برد، یعنی 1920 در 1080 پیکسل. اما در نسخه جدید آیفون بزرگ اپل نمایشگر گوشی به قابلیت لمس سه‌بعدی مجهز شده؛ ویژگی‌ای که تنها در دو آیفون جدید به کار رفته است. دوربین این گوشی نیز نسبت به نسخه قبلی ارتقا یافته و اکنون 12 مگاپیکسلی است و مثل قبل به لرزشگیر اپتیکی تصویر مجهز است. دوربین جلو گوشی بهبود یافته و 5 مگاپیکسلی شده و حافظه رم دستگاه نیز به دو گیگابایت ارتقا یافته است. قیمت این گوشی برای نسخه 16 گیگابایتی در بازار تهران حدود 3170000 تومان است.

 نظرات کاربران

در حال بارگذاری