تست همراه اول

سرویس خبر
27 مهر 1394 ساعت 19:30
23 نظر

 

سامسونگ لمس سه بعدی را به گلکسی اس7 می‌آورد

پتنتی که سامسونگ به‌تازگی منتشر کرده از ویژگی احتمالی جدیدی برای گلکسی اس7 خبر دارد؛ ویژگی‌ای که تقریبا عملکردی مشابه لمس سه‌بعدی آیفون‌های اپل دارد.

آیفون‌های جدید اپل، که چندی پیش معرفی و اندکی بعد هم روانه بازار شدند، از ویژگی جدید لمس سه‌بعدی بهره می‌برند؛ ویژگی‌ای که اگرچه هنوز راه درازی پیش رو دارد، اگر توسعه‌دهندگان به کار بگیرندش قابلیت‌های متمایزی برای آیفون‌های جدید به همراه خواهد داشت. این ویژگی با اندازه‌گیری میزان فشاری که کاربر به نمایشگر وارد می‌کند عملکردهای متفاوتی نشان می‌دهد.

تاکنون شرکت هوآوی تنها شرکتی بود که این قابلیت را به گوشی‌های خود آورده بود و حالا خبر رسیده سامسونگ نیز این قابلیت را به سری جدید پرچم‌داران خود اضافه خواهد کرد. پتنت جدید منتشرشده از سامسونگ نشان می‌دهد ویژگی مشابه لمس سه‌بعدی به‌کاررفته در آیفون 6اس و 6اس پلاس در گلکسی اس7 سامسونگ وجود دارد.

این پتنت را سامسونگ در آوریل 2014 با نام Touch Input Apparatus and Electronic Device Having Thereof ثبت کرد و اکنون منتشر شده است. این پتنت برای ایجاد تمایز براساس میزان فشار لمس نمایشگر و براساس ولتاژ ثبت شده است. این پتنت همچنین نشان می‌دهد که سامسونگ قصد دارد از این قابلیت به گونه‌ای استفاده کند تا یک کلید دو کاربرد داشته باشد؛ برای مثال، یک کلید هم کلید فاصله باشد و هم کلید Tab و این قابلیت براساس فشار واردشده تعیین شود.

 

سامسونگ هنوز وجود این ویژگی را در گلکسی اس7 تایید نکرده است و فعلا طرفداران باید منتظر باشند تا ببینند آیا نسل بعدی پرچم‌دار سامسونگ این ویژگی را روی خود دارد یا نه.

منبع: Sammobile  27 مهر 1394
23 نظر
3.25
  16 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری