سرویس خبر
27 مهر 1394 ساعت 19:30
5 نظر

 

معرفی و بررسی تخصصی اپلیکیشن: تقویم اذان گو باد صبا

برای مطلع شدن از وقت نماز از چه راهی استفاده می‌‌کنید: بلندگوی مسجد، صدای رادیو یا اخبار تلویزیون؟ اپلیکیشن اذان‌گوی باد صبا یک تقویم مذهبی است که براساس اوقات شهری شهر شما و فرا رسیدن وقت نماز صدای اذان را از گوشی‌تان پخش می‌کند.

مطلع شدن از اوقات شرعی و وقت نماز همیشه برای مسلمانان از اهمیت خاصی برخوردار است. در سال‌های نه‌چندان دور، که هنوز از دستگاه‌های هوشمند خبری نبود، مردم بیشتر از طریق بلندگوی مساجد یا اخبار رادیو و تلویزیون از اوقات شرعی روزانه آگاه می‌شدند. اما دستگاه‌های هوشمند حتی این بخش زندگی و فرهنگ ما را متحول کرده‌اند و به وسیله خوبی برای مشاهده تقویم و اطلاع از اوقات شرعی تبدیل شده‌اند.
تقویم اذان‌گوی باد صبا یکی از بهترین و کامل‌ترین تقویم‌های شمسی سیستم عامل اندروید است که امکان مشاهده اوقات شرعی و پخش صدای اذان را در اختیارتان قرار می‌دهد. شما با نصب این اپلیکیشن مطمئن می‌شوید که هیچ‌گاه نماز اول وقت را از یاد نمی‌برید و هر کجا که باشید، متوجه فرارسیدن وقت نماز می‌شوید.

 


 

با اجرای اپلیکیشن باد صبا تقویم ماه جاری پیش رویتان قرار می‌گیرد که بالای آن تاریخ امروز و پایین آن اوقات شرعی به وقت محلی نمایش داده می‌شود.


 

همان‌طورکه می‌دانید، اوقات شرعی در شهرهای مختلف با یکدیگر اختلاف دارد، اما برای تعیین شهر موردنظر خود کافی است نام شهر فعلی را در نوار اوقات شرعی لمس کنید و شهر دیگری را از لیست موجود انتخاب نمایید. حتی شما قادرید موقعیت مکانی جدیدی به برنامه بیفزایید.
شما می‌توانید تاریخ شمسی، قمری و میلادی هر یک از روزهای سال را با انتخاب کردن آن مشاهده کنید و با کشیدن صفحه به چپ و راست بین ماه‌ها حرکت نمایید.


 

اگر انگشتتان را روی هر یک از روزهای تقویم نگه دارید، پنجره جدیدی با سه گزینه یادداشت و یادآوری، اعمال روز و اوقات شرعی مشاهده خواهید کرد.


 

وقتی لوگوی باد صبا را در گوشه سمت راست لمس کنید، منویی نمایان می‌شود که شامل دو بخش اصلی گنجینه و امکانات است.
در بخش گنجینه ادعیه و اعمال مذهبی هر روز برایتان نشان داده می‌شود. همچنین می‌توانید از طریق راهنمای برنامه جهت قبله را پیدا کنید.


 

یادداشت‌نویسی در تقویم، جستجو در مناسبت‌های سال، و تبدیل تاریخ امکانات دیگری است که در این بخش قرار داده شده‌اند.


 

تقویم اذان‌گوی باد صبا در بخش تنظیمات گزینه‌های خوبی در اختیار کاربر قرار می‌دهد تا خدمات برنامه را بر اساس خواسته‌ها و نیازهای خودش تنظیم کند. در این بخش، که با زدن آیکون چرخ‌دنده در نوار بالایی باز می‌شود، اجازه مدیریت موقعیت مکانی و زمانی، مدیریت پخش صدای اذان، انتخاب نام موذن و مدیریت اعلان‌های برنامه را خواهید داشت.


 

در نوار بالایی آیکون دیگری به شکل خورشید و باد می‌بینید که درواقع بخش جانبی این تقویم است و امکاناتی اضافه همچون دانلود نیایش‌ها، چک‌لیست آمادگی سفر، پیامک‌های مذهبی و تلفن‌های ضروری را در دسترس شما قرار می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن تقویم اذان گو بادصبا از بازار  27 مهر 1394
5 نظر
3.76
  21 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری