تست همراه اول

سرویس خبر
12 مهر 1394 ساعت 18:00
66 نظر

 

بیماری ارثی سونی؛ اکسپریا زد5 کامپکت داغ می‌کند! (به‌روزرسانی)

با قول‌هایی که سونی در مورد داغ نکردن پردازنده گوشی‌های خانواده زد5 خود داده بود، کمتر کسی فکر می‌کرد این پرچم‌داران جدید دوباره با مشکل مواجه شوند. اما به نظر می‌رسد این بیماری ارثی نمی‌خواهد دست از سر سونی بردارد!

شاید کمتر کسی انتظار داشت که سونی با وجود مشکل داغ کردن پردازنده اسنپدراگون 810 اکسپریا زد3 پلاس بار دیگر از این پردازنده در پرچم‌دار جدیدش استفاده کند. اما سونی اطمینان داد خانواده اکسپریا زد5 با مشکل داغ کردن مواجه نمی‌شود.
در کالبدشکافی اکسپریا زد5 پریمیوم مشخص شد که سونی با کار گذاشتن دو لوله حرارتی روی تراشه واقعا فکری به حال پایین نگه داشتن دمای دستگاه کرده است. با توجه به این که این راه‌حل برای هر سه گوشی خانواده زد5 به کار رفته است، خیال خریداران تا حد زیادی راحت شد.
اما امروز خبرهایی به گوش رسید مبنی بر این که اکسپریا زد5 کامپکت همچنان با مشکل داغ شدن مواجه است. در فیلمی که یکی از کاربران تهیه کرده نشان داده می‌شود با بالا رفتن دما عکس‌العمل نمایشگر به لمس کندتر می‌شود و گاهی هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهد. همچنین بعضی کاربران گفته‌اند این مشکل با ری‌استارت کردن گوشی نیز حل نمی‌شود.
در صورت تایید، ممکن است سونی بتواند با آپدیت نرم‌افزاری این مشکل را برطرف کند، اما به نظر می‌رسد کار عاقلانه را شرکت‌هایی مثل ال‌جی انجام داده‌اند که، به‌جای اسنپدراگون 810، پرچم‌داران خود را به پردازنده 6 هسته‌ای اسنپدراگون 808 مجهز کرده‌اند.

 


 

به‌روزرسانی: با توجه به اینکه منبع اصلی، این خبر را از سایت خود حذف کرده، صحت این خبر با تردید مواجه شده است. قطعا در آینده اگر اطلاعات بیشتری در این مورد به ما برسد، آن را به اطلاع شما خواهیم رساند.

منبع: Phonearenaنظرات کاربران

در حال بارگذاری