تست همراه اول

سرویس خبر
1 مهر 1394 ساعت 21:00
12 نظر

 

خودنمایی سامسونگ گلکسی اس7 در بنچمارک‌ها با چیپ قدرتمند اسنپدراگون 820

مدتی از عرضه سامسونگ گلکسی اس6 گذشته است و کم‌کم خبرهای مربوط به مدل اس7 در حال پر و بال گرفتن است؛ مدلی که اخیرا در بنچمارک‌ها با پردازنده اسنپدراگون 820 مشاهده شده.

با این که کوالکام یکی از برجسته‌ترین شرکت‌ها در صنعت ساخت پردازنده‌های رده‌بالاست، این موضوع که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ با به‌کارگیری چیپ‌های ساخت خود، نظیر Exynos، سعی می‌کنند وابستگی‌شان را به شرکت‌های شخص ثالث کاهش دهند برای مدیران کوالکام نگران‌کننده است.

پیش از این حرف‌وحدیث‌هایی شنیده بودیم از این که سامسونگ گلکسی اس۷ به پردازنده اسنپدراگون ۸۲۰ مجهز می‌شود. با توجه که این شایعات بسیار پیش از موعد مورد انتظار منتشر شده بود، نمی‌توانستیم به آنها استناد کنیم و بر این اساس بگوییم چنین موضوعی به حقیقت می‌پیوندد. اما پس از گذشت چند وقت از انتشار نخستین شایعات در این خصوص، امروز شاهد رسانه‌ای شدن نتایج بنچمارک‌هایی هستیم که به سامسونگ گلکسی اس۷ و چیپ اسنپدراگون ۸۲۰ نسبت داده می‌شوند.

طبق بنچمارک‌های جدیدی که در سرویس اجتماعی Weibo منتشر شده‌اند، می‌بینیم که سامسونگ در حال تست و ارزیابی گلکسی اس۷ مجهز به پردازنده اسنپدراگون 820-B است. این چیپ نه‌تنها در قیاس با مدل ۸۱۰، بلکه هنگام مقایسه با مدل 820-A نیز برتری خود را به رخ می‌کشد. مدل B در حالت پردازش تک‌هسته‌ای ۱.۳۸ برابر و در حالت پردازش نقطه شناور ۱.۷۷ برابر سریع‌تر از مدل A است. ناگفته پیداست که کوالکام برای باقی ماندن در کارزار گجت‌های هوشمند و جلب توجه شرکت‌هایی نظیر سامسونگ به دنبال رد کردن مرزهای فعلی است؛ رویکردی که برای مثال در مدل ۸۲۰ به تولید دو نسخه B و A منجر شده.

 


 

در حال حاضر مشخص نیست آیا کوالکام و سامسونگ برای استفاده از اسنپدراگون 820-B در گلکسی اس۷ به توافق رسیده‌اند یا نه، اما به‌هرحال جالب است که می‌بینیم رقابت موجود در صنعت گوشی‌های هوشمند چگونه استانداردهای موجود را روزبه‌روز فراتر می‌برد.

منبع: PocketNowنظرات کاربران

در حال بارگذاری