جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
25 شهریور 1394 ساعت 19:00
19 نظر

 

اکسپریا زد5 پریمیوم فقط فیلم و عکس را 4K پخش می‌کند

اکسپریا زد5 پریمیوم سونی اولین گوشی هوشمند است که توانسته به نمایشگر 4K دست یابد. اکنون مشخص شده این گوشی، برای صرفه‌جویی در مصرف باتری و جلوگیری از پایین آمدن عملکرد دستگاه، فقط فیلم و عکس را با این رزولوشن پخش می‌کند.

سونی با عرضه اکسپریا زد5 پریمیوم از اولین گوشی هوشمند با نمایشگر 4K رونمایی کرد. نمایشگر 5.5 اینچی این گوشی، با داشتن تراکم بیش از 800 پیکسل در هر اینچ، می‌تواند 8 میلیون پیکسل در خود جای دهد؛ تراکمی بسیار خیره‌کننده که جهشی بزرگ در این زمینه به حساب می‌آید.
اما هنگامی که عده‎ای از کاربران حرفه‌ای در نمایشگاه ایفا 2015 با این گوشی کار کردند، متوجه شدند زد5 پریمیوم همیشه با رزولوشن 4K کار نمی‌کند و تنها در زمان پخش فیلم و عکس 4K است که این رزولوشن فعال می‌شود.

 


 

در آن زمان صحبت از این بود که چنین کاری منطقی به نظر می‌رسد، چون با فعال بودن همیشگی 4K فشار زیادی به GPU وارد می‌شود که موجب کندی عملکرد پردازنده و مصرف بیشتر باتری می‌شود. اکنون سونی رسما در مورد این موضوع توضیح داده است.
سونی اعلام کرده اکسپریا زد5 پریمیوم نمایشگر 4K براساس استاندارد SID دارد که پخش فیلم و عکس با این رزولوشن را ممکن می‌سازد، اما سایر محتواها با رزولوشن پایین‌تر 1080p پخش می‌شود تا عملکرد دستگاه و مصرف باتری بهینه شود.
سونی در جدول اطلاعات اکسپریا زد5 پریمیوم، مانند اکسپریا زد5 و اکسپریا زد5 کامپکت، طول عمر باتری دستگاه را معادل 2 روز درج کرده است. اکنون متوجه می‌شویم که چرا طول عمر باتری‌ زد5، با وجود نمایشگر باکیفیت‌تر، با سایر اعضای خانواده‌اش برابر است.

منبع: Phonearena  25 شهریور 1394
19 نظر
3.84
  19 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری