تست همراه اول

سرویس خبر
22 شهریور 1394 ساعت 15:00
6 نظر

 

این استایلوس نیست: معرفی Apple Pencil، جنجالی‌ترین محصول جدید اپل

آیپد پرو، در کنار تمام مشخصات فنی قدرتمندش، از قلم حساس و زیبایی به نام Apple Pencil‌ نیز بهره می‌برد؛ دستگاهی که مکمل مهمی برای کاربری هر چه بهتر آیپد جدید است و اپلی‌ها به موفقیت آن در بازار امید ویژه‌ای دارند.

معرفی محصولات تازه اپل چندان غافلگیرکننده نبود. از مدتی پیش تقریبا اکثر شایعات مربوط به دستگاه‌های جدید به رسانه‌ها درز پیدا کرده بود، اما با وجود این همچنان کوپرتینویی‌ها موفق شدند مخاطبان خود را به فکر وادارند. معرفی آیپد پرو و وسایل جانبی‌اش دنیا را شگفت‌زده نکرد؛ البته شاید اپل اصلا چنین قصدی هم نداشت.

اما آنها موفق شدند عده بیشتری از خریداران احتمالی و صاحبان فعلی آیپد را برای خرید مدل جدیدتر به فکر بیندازند. تصمیم برای خرید تبلت تازه‌تر شاید دقیقا تنها هدف اپلی‌ها بوده باشد؛ ایده‌ای که به نظر می‌رسد قلم مخصوص آیپد پرو به نام Apple Pencil ممکن است نقش مهمی در عملی شدن آن داشته باشد، حتی اگر به همین دلیل سامسونگ هم به آنها طعنه بزند.

 

چه چیز ویژه‌ای در قلم اپل وجود دارد؟


 

برای استفاده همزمان از استایلوس و انگشتان دست در آیپد پرو سطح زیرین نمایشگر این دستگاه نیازمند مهندسی مجدد بود. رسیدن به چنین دقتی اصلا آسان نیست. بسیاری از قلم‌های دیجیتال مشکل را با تعیین محوطه‌ای در اطراف خود و صرفا فعال بودن در آن ناحیه برطرف می‌کنند. بدین ترتیب از لمس‌های اشتباه یا ناخواسته در سایر بخش‌های نمایشگر جلوگیری می‌شود.

ولی قلم اپل از حسگرهای بسیار قدرتمندی بهره می‌برد که در راس آن جاسازی شده‌اند. این حسگرها موقعیت، شیب و میزان فشار واردشده به قلم را هنگام تماس با سطح نمایشگر آیپد پرو به‌خوبی متوجه می‌شوند. این دستگاه تاخیر بسیار کمی دارد و می‌توان گفت هنگام نوشتن یا نقاشی کشیدن بی‌درنگ واکنش نشان می‌دهد.

 

هماهنگی و یکپارچگی میان Apple Pencil‌ و آیپد پرو


 

آیپد پرو به‌راحتی متوجه می‌شود که شما در حال استفاده از انگشتان خودتانید یا استایلوس مخصوصش را به کار گرفته‌اید و البته برای هر کدام از این شرایط هم واکنش متفاوت نشان می‌دهد. درواقع وقتی قلم شما با سطح نمایشگر تماس پیدا می‌کند، در هر ثانیه 240 بار با سیستم‌ مخصوص آیپد پرو اسکن می‌شود. این میزان دو برابر میزانی است که دستگاه هنگام لمس شدن با انگشتانتان واکنش نشان می‌دهد.

قلم هوشمند اپل ارتباط بسیار هماهنگ و خوبی با نمایشگر آیپد پرو دارد. کافی است آن را در دست بگیرید و شکلی را نقاشی کنید. سپس می‌توانید به‌راحتی سایه‌های اشکال را بکشید و حتی بخش‌هایی را کم‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر از سایر قسمت‌ها رنگ‌آمیزی کنید. همان‌طور که گفتیم، استایلوس مخصوص آیپد پرو به‌راحتی میزان شیب و فشار دریافتی را محاسبه می‌کند و بر همان اساس واکنش نشان می‌دهد.

 

چگونه شارژ می‌شود؟


 

در انتهای بخش دیگر قلم شارژر این دستگاه درون نگهدارنده‌ای مغناطیسی قرار گرفته است. این کابل Lightning به شما اجازه می‌دهد قلم اپلی‌تان را به آیپد وصل کنید و به‌سادگی شارژش کنید. برخلاف آنچه به نظر می‌رسد، زمان زیادی هم لازم نیست منتظر بمانید. فقط 15 ثانیه اتصال کافی است تا Apple Pencil برای 30 دقیقه استفاده انرژی کسب کند. زمانی هم که کارتان تمام شد، می‌توانید مجددا به‌سادگی قلم را به آیپد متصل کنید و پس از شارژ کامل، 12 ساعت دیگر هم آن را به کار بگیرید.

اپل اعلام کرده که از ماه نوامبر و با قیمت 99 دلار می‌توانید این قلم را برای آیپدتان خریداری و از آن استفاده کنید. هنوز مشخص نیست چقدر از Apple Pencil استقبال می‌شود، اما اپل سرانجام تسلیم نیازهای بازار شد و استایلوسی را ضمیمه آیپدش کرد که استیو جابز از آن متنفر بود!

منبع: ipadinsight  22 شهریور 1394
6 نظر
3.29
  14 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری