تست همراه اول

سرویس خبر
24 آبان 1393 ساعت 18:45
46 نظر

 

آیا باز هم تلفنی با نام نوکیا خواهیم دید؟

جی اس ام: تقریبا هفته گذشته گوشی لومیا ۵۳۵ معرفی شد اما این بار به جای نام نوکیا که در گذشته محصولات دوست داشتنی آن را دیده بودیم، نام مایکروسافت بر روی گوشی حک شده بود. اما یک سوال اساسی مطرح می شود؛ آیا دیگر گوشی با نام نوکیا معرفی نخواهد شد؟

جی اس ام: تقریبا هفته گذشته گوشی لومیا ۵۳۵ معرفی شد اما این بار به جای نام نوکیا که در گذشته محصولات دوست داشتنی آن را دیده بودیم، نام مایکروسافت بر روی گوشی حک شده بود. اما یک سوال اساسی مطرح می شود؛ آیا دیگر گوشی با نام نوکیا معرفی نخواهد شد؟ طبق قرارداد خرید نوکیا توسط مایکروسافت، نوکیا حق استفاده از برند خود را برای ساخت گوشی تا سال ۲۰۱۶ ندارد. یعنی این شرکت می تواند در سال ۲۰۱۶ دوباره محصولاتی با نام نوکیا تولید کند. 

 

 

رئیس شرکت نوکیا در طی مراسمی که این هفته برگذار شد درباره این سوال گفت که این شرکت قصد ندارد دوباره به تولید محصولات جدید فکر کند اما در عوض ممکن است لایسنس استفاده از نام نوکیا را به برخی دیگر از تولید کنندگان بدهد..

بنابراین ما بازهم در آینده نام نوکیا را خواهیم دید اما لزوما این نام مختص به تلفن های هوشمند نخواهد بود، ممکن است دوربین های دیجیتال نوکیا و یا حتی دستگاه های Set-top Box با این نام وارد بازار شوند. اما نکته اصلی این است که این محصولات ساخت شرکت نوکیا نخواهند بود و تنها از این نام و برخی پتنت های مربوط به نوکیا استفاده خواهند کرد. این کار برای نوکیا نیز بسیار راحت تر خواهد بود چرا که ریسک شکست خوردن این محصولات در بازار متوجه این شرکت نیست.

به عبارت دیگر ما هرگز گوشی دیگری که از طرف شرکت اصلی نوکیا نخواهیم دید اما ممکن است تولید کنندگان دیگری با این نام گوشی های خود را روانه بازار کنند. شما درباره این اقدام چه فکر می کنید؟

   24 آبان 1393
46 نظر
3.40
  43 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری