جی پلاس

تست همراه اول

سرویس خبر
25 شهریور 1393 ساعت 15:14
86 نظر

 

DisplayMate: گلکسی نوت 4 بهترین صفحه نمایش را در بین گوشی‌های موجود در بازار دارد

جی اس ام: گلکسی نوت 4 فبلت پرقدرت سامسونگ است که یکی از تجهیزات قوی آن صفحه نمایش QHD است. سامسونگ از یک صفحه نمایش 5.7 اینچی با کیفیت 2560×1440 پیکسلی بر روی گوشی استفاده کرده است، این صفحه نمایش تراکم پیکسلی 518 پیکسل در اینچ را به همراه دارد، اما این‌ها تمام کارهایی نیست که سامسونگ برای بهبود کیفیت صفحه نمایش گوشی خود انجام داده است.

جی اس ام: گلکسی نوت 4 فبلت پرقدرت سامسونگ است که یکی از تجهیزات قوی آن صفحه نمایش QHD است. سامسونگ از یک صفحه نمایش 5.7 اینچی با کیفیت 2560×1440 پیکسلی بر روی گوشی استفاده کرده، این صفحه نمایش تراکم پیکسلی 518 پیکسل در اینچ را به همراه دارد، اما این‌ها تمام کارهایی نیست که سامسونگ برای بهبود کیفیت صفحه نمایش گوشی خود انجام داده است.

DisplayMate که در تست صفحه نمایش‌ها شهرت زیادی دارد، این صفحه نمایش را به صورت بسیار تخصصی بررسی کرده، در این بررسی تست‌های تخصصی زیادی روی صفحه نمایش انجام گرفته و نتیجه تمام این تست‌ها این شده که گلکسی نوت 4 در حال حاضر بهترین صفحه نمایش را در بین گوشی‌های موجود در بازار دارد. حتی کیفیت این صفحه نمایش از کیفیت آمولد گلکسی اس 5 و گلکسی تب اس نیز بیشتر است.

صفحه نمایش‌های آمولد به اشباعیت رنگ زیاد و در کل نداشتن دقت رنگ شهرت دارند. اما صفحه نمایش گلکسی نوت 4 در زمینه دقت رنگ از تمام صفحه نمایش‌هایی که کمپانی DisplayMate تا امروز تست کرده بهتر عمل کرده است.

در زمینه زاویه دید نیز صفحه گلکسی نوت 4 خوب عمل کرده، روشنایی صفحه 19 درصد بیشتر شده است. در زمینه بازتاب نور نیز صفحه نمایش بسیار خوب عمل کرده است، متوسط بازتاب نور از صفحه نمایش در هر جهتی که نور به آن تابیده شد برابر 4.8 درصد بود بهترین عددی که توسط DisplayMate برای یک گوشی هوشمند به دست آمده بود 4.4 درصد بوده است.

در نهایت این صفحه نمایش از نظر مصرف باتری 14 درصد بهتر از از نسل قبلی عمل می‌کند. و مصرف باتری آن 40 درصد کمتر از صفحه نمایش‌های فول اچ دی است که در گوشی‌های HTC One و Xperia Z2 به کار گرفته شده‌اند.

منبع: GSMArena  25 شهریور 1393
86 نظر
3.93
  59 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری