سرویس خبر
15 تیر 1393 ساعت 10:13
49 نظر

 

مقایسه تصویری اندروید L و اندروید کیت کت در کنار هم

: گوگل در هفته گذشته اندروید L را رسما معرفی کرد. پیش از این در نیز به ویژگی های اندروید L پرداخته بودیم. اما این نسخه از اندروید تغییرات بسیاری را به خود دیده است که شاید در ظاهر بتوان آن را با نسخه کیت کت اندروید مقایسه کرد.

: گوگل در هفته گذشته اندروید L را رسما معرفی کرد. پیش از این در نیز به ویژگی های اندروید L پرداخته بودیم. اما این نسخه از اندروید تغییرات بسیاری را به خود دیده است که شاید در ظاهر بتوان آن را با نسخه کیت کت اندروید مقایسه کرد. 

در حال حاضر اندروید L تنها برای گوشی های نکسوس قابل نصب است و هنوز نسخه نهایی آن منتشر نشده است. بیشتر تغییراتی که در کنفرانس گوگل پیرامون اندروید L معرفی شد، مرتبط با توسعه دهندگان موبایل بوده است اما در این پست به تغییرات ظاهری که در این نسخه از اندروید شاهد هستیم، پرداخته ایم. 

 

 

اولین چیزی که در اندروید L به چشم می آید تغییر دکمه های ناوبری اندروید نسبت به نسخه کیت است. دکمه هایی که بیشتر شبیه به علائم دایره و مربع شکل روی دسته کنسول پلی استیشن شده اند. حالا کمی نزدیک تر رویم و مقایسه دقیق تری داشته باشیم. 

Material Design که از ویژگی های جدید اندروید محسوب می شود، تغییرات بسیار خوبی در رابط کاربری این سیستم عامل ایجاد کرده است و حالا دیگر متن و عکس در کنار هم ثابت نیستند و آن ها را می توانید بر روی سر یکدیگر به پرواز درآورید. 

در لاک اسکرین اندروید نیز شاهد تغییراتی بودیم که در زیر مشاهده می کنید. ساعت گوشی کمی پایین تر آمده و دکمه های ناوبری پایین نیز تغییر پیدا کرده اند. 

 

 

اما در هوم اسکرین تغییر خاصی را مشاهده نمی کنیم به جز همان دکمه های ناوبری گوشی که همانطور که گفته شد بیشتر شبیه به علائم روی دسته های پلی استیشن شده است. 

 

 

اما در صفحه اپلیکیشن ها نیز به جز تغییر تعدادی از آیکون ها تغییر خاصی مشاهده نمی شود.

 

 

کیبرد اندروید L بسیار تمیزتر شیک تر و ساده تر شده است و تغییر آن نسبت به نسخه قبل به خوبی مشاهده می شود.

 

 

اما یکی از بخش هایی که تغییر عمده ای پیدا کرده است صفحه مولتی تسکینگ اندروید L است.  در اندروید L اپلیکیشن ها به صورت ورقه هایی بر روی هم قرار دارد و می توانید آن ها را مشاهده و یا ببندید. 

 

 

در صفحه تنظیمات نیز شاهد تغییراتی هستیم که در نگاه اول تغییر رنگ این صفحه به چشم می آید. به نظر می رسد فونت صفحه بزرگ تر شده و المان ها بسیار واضح تر هستند. 

 

 

این تغییر را به صورت مشابه در صفحه نوتیفیکیشن ها نیز شاهد هستیم.  هر نوتیفیکیشن از نوتیفیکیشن دیگر جدا شده و تفکیک بسیار خوبی پیدا کرده اند. 

 

 

اما ارسال نوتیفیکیشن بر روی لاک اسکرین نیز تغییر پیدا کرده است. در اندروید کیت کت نوتیفیکیشن در بالای صفحه نمایش داده می شد اما در اندروید L در وسط صفحه دیده می شود تا هیچ نوتیفیکیشنی را از دست ندهید. 

 

 

اما Quick Setting نیز تغییر محسوسی پیدا کرده است. قابلیت تنظیم نور سریع، قابلیت نمایش دستگاه های متصل، نمایش میزان باتری باقی مانده و ... از تغییراتی است که در اندروید L و در این صفحه شاهد هستیم. 

 

 

اما در صفحه تماس نیز تغییراتی را شاهده هستیم. فاصله بین اعداد شماره گیر بیشتر شده و به نظر می رسد فرم شماره گیر استانداردتر شده است و تقریبا همان فرمی است که در گوشی های دیگر شاهد هستیم. 

 

 

ماشین حساب در اندروید L به طور کامل تغییر پیدا کرده و خطوط بین اعداد از بین رفته است. ضمنا فضایی که برای محاسبه اعداد شما در نظر گرفته شده، بزرگ تر شده است. 

 

 

اما تقویم اندروید در نسخه L و کیت کت نیز تغییری پیدا نکرده است و هر دو شبیه به یکدیگر هستند.

 

 

 

این ها بخشی از تغییرات ظاهری در اندروید L محسوب می شود. نظر شما درباره این تغییرات چیست؟ به نظر شما اندروید L روندی موفق تر نسبت به کیت کت خواهد داشت؟

   15 تیر 1393
49 نظر
4.59
  34 رای
نظرات کاربران

در حال بارگذاری