تست همراه اول

سرویس خبر
28 دی 1392 ساعت 11:12
29 نظر

 

چین سیستم عامل موبایلی خود را ارائه می‌کند

چینی‌ها یک سیستم عامل موبایل مورد عنایت دولت ارائه کردند. سیستم عامل چین یا COS پلیتفرمی بر اساس لینوکس دارد و توسط آکادمی علوم چین در همکاری با تکنولوژی شبکه لیانتونگ و یک کمپانی با محوریت در شانگهای طراحی می‌شود.

به گزارش جی اس ام، این سیستم عامل اپن سورس، در پی شکستن مدل وابسطه به صاحب انحصار غول‌هایی نظیر اپل و گوگل در بازار چین معرفی شده است.

بر اساس اطلاعات آکادمی علوم چین، سیستم عامل بیگانه مسائل و مشکلات بسیاری را به بار می‌آورد.

COS به شکلی کاملا مستقل بر پایه امنیتی هسته لینوکس با محیط اجرای چند زمانه و مولتی تسکینگ طراحی شده است.این پلتفرم می‌تواند با رابطی کاربر پسند برای دستگاه‌هایی نظیر اسمارتفون، تبلت، کامپیوتر‌های شخصی، پایانه‌های دستی هوشمند و حتی ست تاپ باکس نیز به کار برود.

بر اساس توضیحات چن فی لی – معاون مدیر کل شبکه لیانتونگ، نزدیک سه ماه است که China mobile  و  China telecom این سیستم عامل را در مرحله تست قرار داده‌اند.

فی لی همچنین اضافه کرد که در حال حاضر چهار گوشی بازار چین این سیستم عامل را اجرا می‌کند اما به نام آنها اشاره نکرد.

بر اساس برخی منابع،HTC  یکی از کمپانی‌هایی است که که ممکن است از COS پشتیبانی کند که می‌تواند شایعاتی را که در ماه آگوست شنیدیم را تایید کند.

معاون مدیرکل لیانتونگ همچنین گفت که هدف اجرای این پلتفرم، رسیدن به جایگاه یکی از پر کاربرد‌ترین سیستم عامل‌ها در چین است.

COS قابلیت پشتیبانی از Java  و HTML5 را خواهد داشت و در حال حاضر با 100.000 برنامه متفاوت هماهنگی لازم را دارد. این به آن معنی است که اپ استور بزرگی نیز برای این امر در حال توسعه یافتن است.

 

 

منبع: phonearena  28 دی 1392
29 نظر
3.68
  22 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری