تست همراه اول

سرویس خبر
28 اسفند 1391 ساعت 10:00
17 نظر

 

تا انتهای سال 2013 منتظر حضور فیلمبرداری با کیفیت 4k در یک گوشی اندرویدی باشید

این کیفیت فیلمبرداری با کیفیت‌ترین کیفیتی است که تا کنون در گوشی‌های موبایل دیده‌ایم.

دیروز اگر به خاطر داشته باشید در مورد گوشی جدید ال‌جی با نام Nexus 5 با شما صحبت کردیم و مشخصات احتمالی آن را اعلام کردیم، در آنجا گفتیم که بعضی از مشخصات احتمالی این گوشی به نظر دور از واقعیت می‌آیند، اما اکنون حرف خود را پس می‌گیریم و به نظر می‌آید آن مشخصات چندان هم دور از ذهن نیستند.

به گزارش یکی از این ویژگی‌هایی که احتمالاً در گوشی نکسوس بعدی خواهیم دید دوربین 16 مگاپیکسلی با قابلیت ضبط با کیفیت 4K خواهد بود، همه فکر می‌کردند که این موضوع دور از انتظار است. اما واقعیت این است که تا آخر امسال شاهد حضور این کیفیت فیلم‌برداری در یکی از گوشی‌های اندرویدی خواهیم بود.

اما چرا این خبر می‌تواند حقیقت داشته باشد؟ در نمایشگاه CES  و MWC کوالکام پردازنده Snapdragon 800 را معرفی کرد یکی از خصوصیات این پردازنده سازگاری با ضبط ویدئویی با کیفیت 4K UltraHD است و کوالکام نیز اعلام کرده بود که تا اواسط سال 2013 در یک گوشی شاهد حضور این پردازنده هستیم.

اگر در مورد 4K UltraHD اطلاعاتی ندارید باید بگوییم که این کیفیت فیلم‌برداری 4 برابر از فیلم‌برداری 1080p یا همان FullHD با کیفیت‌تر است و در اینجا با کیفیت 4096×2304 سر و کار داریم.

بنابراین دیگر نمی‌توان به طور قطعی اعلام کرد که همه مشخصاتی که دیروز در مورد ال‌جی نکسوس نسل بعد گفتیم ساختگی است و اگر ال‌جی گوشی با این مشخصات را ارائه کند کار برای اپل، سونی، اچ تی سی و به خصوص سامسونگ سخت خواهد شد.

منبع: phonearena  28 اسفند 1391
17 نظر
4.18
  55 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری