تست همراه اول

سرویس خبر
27 آذر 1391 ساعت 00:23
50 نظر

 

فروش 2میلیونی آیفون 5 در چین و نظر منفی کارشناسان نسبت به آینده این گوشی

با وجود فروش خوب آیفون 5 در چین کارشناس خبرهای خوبی از آینده آیفون 5 نمی‌دهند.

اپل اعلام کرده که در اولین آخر هفته‌ای که آیفون 5 در چین ارائه شده است توانسته 2 میلیون آیفون 5 را به فروش برساند.

به گزارش اگر بخواهیم از همه نظر به این موضوع بنگریم به این نتیجه می‌رسیم که با این میزان فروش اپل در ماه دسامبر توانسته 5 میلیون آیفون 5 را به فروش برساند. فروش آیفون 5 در مقایسه با فروش آیفون 4S که در سال گذشته در چین با حوادث زیادی دست به گریبان بود بسیار آرام و بی صر وصدا برگزار شد.

این میزان فروش در حالی به دست آمده که فروش آیفون 5 تنها در 9 کشور انجام می‌شود.

اما با این فروش خوب، تحلیلگران در باب آینده آیفون 5 و اپل نظر خوبی ندارند. یکی از تحلیلگران به نام Jeff Pu گفته است که کاهش درخواست برای سهام اپل این پیغام را در بر دارد که "کارآیفون 5 تمام است." این نظر به دنبال این موضوع مطرح شد که روز جمعه تحلیلگر Citigroup اعلام کرد که سهام اپل دیگر یک هدف خوب برای خرید نیست. آن‌ها هدف سهام خود را از 675 دلار به 575 دلار کاهش دادند.

تحلیلگران دیگر نیز همین عقیده را دارند:

"اپل هنوز هم یک محصول پرطرفدار است اما دیگر توانایی ثبت رکوردهای بزرگ را مانند گذشته ندارد و دیگر نمی‌توان اپل را پادشاه مطلق گوشی‌های هوشمند دانست" این نظر Shaun Rein مدیر عامل تیم تحقیقات بازرگانی چین است.

اما Sandy Shen از گارتنر این چنین نظر می‌دهد که: "اپل قدرت خاص خودش را در خلاقیت و رقابت با دیگر رقبا از دست داده است و بعضی از رقبا در زمینه سخت افزار نزدیک به اپل و در مواردی حتی جلوتر از اپل هستند. اپل طرفداران خاص خود را برای آیفون دارد که چندین مدل آیفون را داشته‌اند اما بعد ازمدتی حتی بعضی از این طرفداران به طرف اندروید حرکت کرده‌اند که این نشان می‌دهد اپل در حال از دست دادن کاربران وفادار خودش است."

نظر شما چیست، آیا کار آیفون 5 تمام شده است یا خیر؟

منبع: bloomberg  27 آذر 1391
50 نظر
4.14
  56 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری