تست همراه اول

سرویس خبر
23 مهر 1391 ساعت 17:24
33 نظر

 

اینبار جنگ بین گوگل و مایکروسافت!

مایکروسافت قصد متهم کردن گوگل را دارد...

 

مایکروسافت قصد دارد که در آلمان پای گوگل را نیز به دادگاهی که برای شکایت مایکروسافت ازموتورولا (کارخانه گوشی ساز گوگل) برگزار می‌شود باز کند. این اولین بار است که این دو غول تکنولوژی به طور مستقیم بر سر نرم افزار اندروید با هم درگیر می‌شوند.

 

به گزارش مایکروسافت ادعا می‌کند گوگل توسط اندروید تعدادی از حق اختراع‌های این شرکت را نقض کرده است.

 

بسیاری از کمپانی‌های سازنده موبایل مشکل خود را با مایکروسافت بر سر اندروید حل و فصل کرده‌اند، اما موتورولا –کارخانه‌ای که توسط گوگل خریداری شد- با مایکروسافت بر سر این موضوع در دادگاه‌های آمریکا و آلمان درگیر است.

 

در آخرین حرکت مایکروسافت در مونیخ گفته که قصد دارد گوگل را نیز در رابطه با ویژگی‌های نقشه‌های گوشی‌های موتورولا به علت اینکه حق اختراع‌های مایکروسافت را نقض کرده متهم کند.

 

اما گوگل نیز آرام ننشسته است و گفته که ما به دنبال ابداعات هستیم و به دنبال جنجال نیستیم، اما به شدت در برابر شکایت‌های مایکروسافت از خود دفاع می‌کنیم.

 

 

حق اختراعی که مورد بحث است یک متد خاصی را برای دستگاه‌های موبایلی برای اینکه از دیتابیس اطلاعات را دریافت کنند تعریف می کند، که این متد خاص اطلاعاتی اصلی از جمله مکان یک هتل و... را شامل می‌شود.

 

بعد از اپل و سامسونگ حالا نوبت به گوگل و مایکروسافت رسیده به نظر می‌آید این جنگ و دعواها بین غول‌های تکنولوژی تمامی ندارد.

 

به نظر شما پیروز این دادگاه کیست؟

 

منبع: Reuters  23 مهر 1391
33 نظر
4.12
  33 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری