تست همراه اول

سرویس خبر
22 مهر 1391 ساعت 14:49
34 نظر

 

روش‌هایی برای افزایش عمر باتری گوشی

در اینجا روش‌هایی برای افزایش عمر باتری گوشی را بیان می‌کنیم

 

پیرو خبری که به شما در مورد طول عمر باتری گوشی‌ها دادیم لازم دانستیم که این راهنمایی را برای شما قرار دهیم تا شاید بتوانیم کمکی برای افزایش عمر باتری گوشی شما انجام داده باشیم.

 

گوشی‌های هوشمند در طول عمر باتری سابقه خوبی ندارند و اغلب آن‌ها بر اثر استفاده زیاد شاید نتوانند حتی 1 روز تمام را پاسخگوی نیازهای شما باشند. در زیر تعدادی راهکار آسان برای افزایش طول عمر باتری شما ارائه می‌دهد.

 

 

روش های افزایش عمر باتری شما:

 

1- بستن برنامه‌هایی که به صورت پنهان در حال اجرا هستند:

 

فرض کنید که می‌خواهید با گوشی خود بازی کنید پس چه نیازی است که نقشه گوگل در پس زمینه گوشی باز باشد؟ تمام برنامه‌هایی که نیاز ندارید و در پس زمینه در حال اجرا هستند ببندید. این عمل علاوه بر افزایش عمر باتری گوشی باعث می‌شود که گوشی شما عملکرد سریعتری نیز پیدا کند.

 

2- همگام سازی گوشی خود را با اینترنت کاهش دهید

 

به طور مثال اگر با گوشی خود ایمیل چک می کنید و این قابلیت را که هر چند دقیقه یکبار گوشی شما ایمیل‌های شما را چک کند را فعال کرده‌اید بهتر است این تنظیمات را از حالت خودکار خارج کنید و آن را در حالت دستی قرار دهید یا حداقل مدت زمان این همگام سازی را افزایش دهید.

 

3- Wi-Fi، بلوتوث و جی پس اس خود را خاموش نگه دارید

 

این سه گزینه یکی از بهترین امکانات هر موبایلی به حساب می‌آید اما روشن نگاه داشتن آن‌ها زمانی که به آن‌ها نیاز ندارید می‌تواند به شدت مصرف باتری گوشی شما را زیاد کند، پس بهتر است از آن‌ها تنها در مواقع لزوم استفاده کنید.

 

4-کاهش روشنایی صفحه نمایش

 

گوشی‌های کنونی و مطرح بازار مجهز به صفحه نمایش‌های بزرگ و بسیار زیبا وخیره کننده‌ای هستند که این زیبایی زمانی که از حداکثر روشنایی صفحه نمایش استفاده می کنید خود را نشان می‌دهد. اما همین زیبایی می‌تواند به شدت عمر باتری شما را کاهش دهد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که روشنایی صفحه نمایش خود را در حالت حداکثر قرار ندهید و حتی مدت زمان خاموش شدن صفحه نمایش خود را نیز کاهش دهید.

 

5-استفاده کمتر

 

زمانی که در حال گوش کردن به موسیقی هستید و در این هنگام همزمان در حال خواندن کتاب با گوشی خود نیز هستید قاعدتاً باتری بیشتری توسط گوشی مصرف خواهد شد. بنابراین اگر در سفر هستید و دسترسی به شارژ کردن گوشی خود ندارید بهتر است از آن کمتر کار بکشید تا بتوانید در مواقع ضروری از آن استفاده کنید.

 

امیدواریم که با این راهکارهای ساده بتوانید بهترین استفاده را از باتری گوشی خود داشته باشید، اگر شما نیز راهکار دیگری می‌دانید در قسمت نظرات آن را بیان کنید.

 

منبع: Which

   22 مهر 1391
34 نظر
3.61
  54 رای

نظرات کاربران

در حال بارگذاری