خانهاخبار

نتایج نظرسنجی نوکیا درمورد گوشی‌ها…

نتایج نظرسنجی نوکیا درمورد گوشی‌های X۳-۰۲ و C۳-۰۱

گروه خبری GSM: این روزها تقریباً در همه گجت‌ها ..

۱۳۹۰/۵/۱۲
گروه خبری GSM: این روزها تقریبا در همه گجت‌ها و دستگاه‌های الکترونیک کلیدها در حال ناپدید شدن هستند و تقریباً بیشتر دستگاه‌ها را لمس انگشتان کنترل می‌کنند. تلفن‌های همراه نیز از این قضیه مستثنی نیستند.

اما این نکته را هم باید در نظر گرفت که کار کردن با گوشی‌های لمسی برای خیلی‌ها سخت یا محال است؛ این عده که معمولاً میانگین سن آن‌ها بالاتر از گروه جوانان است، اغلب به همان تلفن‌های همراه با صفحه‌کلیدهای ۱۲ تایی عددی که این روزها قدیمی‌شده‌اند عادت کرده‌اند و بیشتر آن‌ها احساس می‌کنند کار کردن با تلفن همراهی که هیچ کلیدی ندارد یا حداقل با دو سه کلید فرمان‌ها را انجام می‌دهد تقریباً به رایشان غیرممکن است.

اما نوکیا با درنظر گرفتن این گروه از کاربران و همین‌طور کسانی که می‌خواهند سرعت و دقت بالاتری در امر تایپ متن و کار با تلفن همراهشان تجربه کنند، سری جدید گوشی‌هایش را با نام لمس و تایپ معرفی کرده است. دو گوشی نوکیا X۳-۰۲ و نوکیا C۳-۰۱ از اولین اعضای خانواده لمس و تایپ نوکیا هستند. پس این دسته از کاربران، با خیال راحت می‌توانند قدم به دنیای لمسی‌ها گذارند و فناوری جدید را تجربه کنند.

گوشی‌های نوکیا X۳-۰۲ و نوکیا C۳-۰۱ که هم اکنون با قیمتی مناسب در بازار موجود هستند، اولین گوشی‌هایی هستند که هم از صفحه‌نمایش لمسی و هم صفحه‌کلید ۱۲ تایی عددی برخوردارند. اگر هنوز هم برخی از کاربردن از وارد شدن به دنیای لمسی‌ها امتناع می‌ورزند، حتماً با مشاهده نتایج این نظرسنجی تغییر عقیده خواهند داد:
در نظرسنجی اخیری که روابط عمومی نوکیا در ایران از برترین متخصصین فناوری و رسانه در مورد گوشی‌های سری لمس و تایپ نوکیا یعنی X۳-۰۲ و C۳-۰۱ انجام داده، به این نتیجه رسیده است که متوسط میزان رضایتمندی آن‌ها از کارایی‌های مختلف این دو گوشی بیش از ۶۰ درصد بوده است.

طی این نظرسنجی ۱۱ ویژگی و کارایی این گوشی‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند؛ از آنتن‌دهی و کیفیت صفحه‌نمایش گرفته تا استفاده روزمره از آن‌ها.

همان‌طور که این نمودارها نشان می‌دهند، همگی آن‌ها امتیازی بیش از ۳ از ۵ کسب کرده‌اند که این امتیاز برای یک گوشی سطح متوسط امتیاز خوبی محسوب می‌شود و نمایانگر رضایتمندی بالای این متخصصین از کارایی کلی این دو گوشی است.

نوکیا X۳-۰۲ علاوه بر این که سری لمس و تایپ است از خانواده موزیک نوکیا نیز هست که حافظه داخلی آن با کارت حافظه microSD تا ۱۶ گیگابایت ارتقا می‌یابد. علاوه بر این، دوربین ۵ مگاپیکسل آن تا ۴ برابر بزرگنمایی دیجیتال دارد. علاوه بر این بسیار جمع و جور، خوش‌دست و سبک است.

نوکیا C۳-۰۱ مانند نوکیا ۶۷۰۰ کلاسیک بدنه فلزی و ظاهری بسیار شیک دارد و از پلت‌فرم سری ۴۰ پشتیبانی می‌کند. این گوشی نیز با کارت حافظه microSD تا ۳۲ گیگابایت افزایش می‌یابد. دوربین ۵ مگاپیکسل نوکیا C۳-۰۱ به فلاش مجهز است.

به زودی گوشی‌های جدید خانواده لمس و تایپ با قابلیت‌ها و ظاهری متفات وارد بازار خواهند شد؛ گوشی‌های C۲-۰۳ و C۲-۰۶ از گوشی‌های دوسیم‌کارته و کشویی این خانواده هستند و C۲-۰۲ نیز گوشی دیگری است که با ظاهری شبیه C۲-۰۳ و C۲-۰۶ نوکیا از یک سیم‌کارت پشتیبانی می‌کند.
image

image
image
image


image