خانهاخبار
گوگل در حال ارتقای حالت دسکتاپ اندروید برای اندروید ۱۵ است

گوگل در حال ارتقای حالت دسکتاپ اندروید برای اندروید ۱۵ است

گوگل دسکتاپ اندروید را در اندروید ۱۵ با تجربه چند پنجره‌ای جدید، نوار عنوان و حالت آزاد ارتقا می‌دهد. این پیشرفت‌ها، کارایی و بهره‌وری را به سطحی جدید ارتقا می‌دهند.
 

۱۴۰۳/۱/۱۹

وقتی اکثر مردم در مورد حالت دسکتاپ در اندروید می‌شنوند، تمایل دارند به پلتفرم‌های DeX سامسونگ یا شاید Ready For موتورولا فکر کنند. در واقع، این دو از پیشرفته‌ترین پیاده‌سازی‌های سفارشی موجود در حال حاضر هستند.

با این حال، یک واقعیت کمتر شناخته شده این است که یک حالت دسکتاپ در AOSP گوگل وجود دارد.

این حالت برای اولین بار با اندروید ۱۰ در یک وضعیت بسیار ابتدایی منتشر شد تا به توسعه‌دهندگان امکان تست برنامه‌های خود در سناریوهای چند صفحه‌نمایش را بدهد.

از آن زمان، حالت دسکتاپ به طور مداوم، اگرچه به آرامی، در حال بهبود بوده است و اکنون می‌تواند به راحتی حالت کنار هم با دو برنامه روی صفحه‌نمایش را مدیریت و پشتیبانی کند. برنامه‌های بیشتر را می‌توان با استفاده از تجربه چند پنجره‌ای آزاد «freeform multi-window» به طور همزمان باز کرد، اما با محدودیت‌های فراوان.

ارتقای حالت دسکتاپ توسط گوگل در اندروید ۱۵

ظاهراً، گوگل روی تجربه چند پنجره‌ای اندروید دسکتاپ کار می‌کند و پیشرفت‌هایی نیز در این زمینه داشته است. 

شما می‌توانید تجربه چند-پنجره‌ای جدید را به صورت مستقیم ببینید. اما به طور کلی، اکنون یک نوار عنوان جدید با یک منوی کوچک وجود دارد که پس از ضربه زدن روی دستگیره کوچک بالای یک برنامه تمام صفحه ظاهر می‌شود.

این منو شامل گزینه‌هایی برای حالت تمام صفحه، تقسیم صفحه یا حالت آزاد (freeform) است. پس از ورود به حالت آزاد، می‌توان پنجره‌ها را به صورت آزادانه کشید و اندازه آنها را تغییر داد. یک ویژگی «snap to edge» به شما امکان می‌دهد تا یک پنجره را به سمت چپ یا راست صفحه بچسبانید.

حتی می‌توانید کل منوی مذکور را رد کرده و مستقیماً از یک برنامه تمام صفحه به یک پنجره آزاد بروید؛ تنها با نگه داشتن و کشیدن دستگیره جدید بالای یک برنامه تمام صفحه. 

قابل توجه است که هنوز  قابلیت‌های «window positioning» یا میانبرهای صفحه‌کلید برای چسباندن وجود ندارد. همچنین راه‌اندازی دسکتاپ به معنای واقعی وجود ندارد.

این پیشرفت‌های اساسی در زمینه بهره‌وری و قابلیت استفاده به احتمال زیاد در کنار اندروید ۱۵ عرضه خواهند شد. شاید حتی گوگل بخواهد آنها را به عنوان بخشی از تجربه پیکسل ۹ با عرضه این دستگاه‌ها در اواخر پاییز به بازار، تبلیغ کند.

به هر حال، این غول فناوری اخیراً خروجی نمایشگر را در سری پیکسل ۸ فعال کرده است، که به نظر می‌رسد نشان دهنده علاقه‌ای دوباره به این ویژگی است.

اخبار مشابه

برای ثبت نظر خود وارد حساب کاربری شوید.

دیدگاه‌ها (0 نظر)